Skip to content

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Перший гелікоптер Сікорського піднявся у повітря

Анна Заикина

Анна Заикина

Ігор Сікорський – видатний авіаконструктор українського походження. 14 вересня 1939 року він підняв у повітря сконструйований ним VS-300, який вважається важливою віхою в історії розвитку повітряного транспорту. Успішному польоту передували роки невдалих спроб і далеких подорожей.
Ще у 12 років хлопчик змайстрував маленьку модель гелікоптера, здатну здійнятись у повітря. Вона наслідувала принцип роботи гвинтокрила, описаного ще Леонардо да Вінчі.
Здійснивши подорож Європою в 1908 році (тоді Сікорському було 19) та познайомившись із напрацюваннями інженерів того часу, він повернувся до Києва з наміром сконструювати машину, яка б підіймалася вертикально угору – знову ж таки ідея да Вінчі.
Конструктор провів два випробування – у 1909 і 1910 роках, і обидва невдалі. Сікорський зробив висновок, що тогочасний стан інженерної науки, наявні матеріали, а також нестача грошей і досвіду – непереборна перешкода. Сікорський повернувся до гелікоптерів лише через 30 років, а до того часу зайнявся розробкою біпланів, літаків-амфібій. Один із його примітних винаходів – закрита кабіна для пілота і пасажирів.
З 1919 року мігрував до США, вбачаючи там більше можливостей для розвитку своїх ідей. Саме там 14 вересня 1939 року відірвався від землі повністю керований гелікоптер Сікорського. Варто зазначити, що цей політ був здійснений на висоті лише кількох метрів, а машина була прив’язана заради безпеки. 13 травня 1940 року VS-300 піднявся у повітря без мотузок.
Цікаво, що інженер був чудовим пілотом і завжди сам першим випробовував власні винаходи. Він і гілки не мав, що його розробки будуть використовувався для ведення війни. Сікорський розробляв гелікоптер перш за все для того, щоб було легше рятувати людей, постраждалих від природних катастроф.
Анна Заікіна

 

Категория: Архив, Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Метки: , ,

Поделиться: