Site icon Наше Місто

На Дніпропетровщині досі знаходять загиблих солдат Другої світової

Минулими днями в Підгородньому і на його північній околиці було ексгумовано рештки 9 воїнів, які загинули під час Другої світової війни. Вказані роботи було проведено на прохання Підгороднянської міської ради.

Про це повідомлено на сторінці Дніпровської пошукової групи ГІПО «Пошук-Дніпро».

«…Перший воїн був піднятий на городі. Господарка знала приблизне місце поховання і
вказала на нього майже правильно. Далі була справа техніки і пошукового досвіду. В ході ексгумації встановлено, що загиблий був віком 20-25 років, офіцер- артилерист… Зі слів мешканців : «… була капсула… у 1941 році капсулою грались діти… не збереглася… запам’ятали, що вбитий був родом з Київської області… більше нічого…

Друге місце — залишки протитанкового рову. Панівні висоти і танко-небезпечний
напрямок… Воїнів на позиції поруч із танковим ровом знаходили декілька разів… Для визначення реальної кількості піднятих солдат пішла не одна година… Декілька років тому, небайдужими людьми було встановлено пам’ятник — стандартну піраміду з зіркою і кам’яну плиту з присвятним надписом. Все відповідно до приналежності і стандартів тієї історичної епохи, все майже правильно… За виключенням того, що все це аматорство і що загиблому на війні солдату Батьківщина повинна декілька простих речей: громадянська панахіда, віддання військових почестей згідно Статуту, а це можуть зробити офіційно тільки діючи військові ЗСУ або НГУ, відспівування священиком і поховання в офіційно зареєстрованій братській військовій могилі, яка
має реєстраційний номер і охороняється державою. Тільки в такому випадку можна казати, що зроблено все, що можливо. Майже все, бо не встановлені їхні імена, підрозділи та обставини загибелі. Відомо небагато. Знайдений на городі офіцер служив в артилерійському підрозділі, був родом із Київської області. Про інших 8 чоловік відомо ще менше. Місцеві стверджують, що солдати загинули у вересні 1943 році при визволенні міста. Фактичних підтверджень цього поки що немає…

Будуть вивчатись первинні документи бойових частин, де відображено хід бойових дій і втрати в цьому районі.

Надія завжди тримається до дня поховання невідомих солдат».

Наталія Адамович
Фото — ГІПО «Пошук-Дніпро»

Категория: Архив, Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Метки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version