«Наше місто» відповідає на актуальні питання дніпрян.
«Я учасник АТО, так сталося, що здійснив адміністративне правопорушення. Дуже шкодую про це і хотів би дізнатися, чи є в такій ситуації інше покарання або вплив, крім адміністративного стягнення?
На питання відповідає юрист, правозахисник, Юлія Сегеда:
— Так, дійсно, Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає ще й такий різновид покарання, як заходи громадського впливу.
Відповідно до статті 21 КУпАП особа, яка здійснила адміністративне правопорушення (крім посадової особи), звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
Метою покладення відповідальності, зокрема адміністративної, є не тільки покарання за вчинення правопорушення, а й попередження їх у майбутньому.
Отже, якщо ви є членом громадської організації, наприклад ветеранської, якщо правопорушення не є небезпечним та може бути доведено, що виправлення порушника можливе шляхом громадського впливу, то трудовий колектив або громадська організація можуть застосувати такі заходи.
Відповідно до частини 2 статті 21 КУпАП про заходи громадського впливу, застосовані до осіб, які вчинили правопорушення, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган або громадська організація повинен не пізніше як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів повідомити орган (посадову особу), який надіслав матеріали.
Можу сказати, що нині цей вид впливу менш розповсюджений, ніж раніше, коли працював інститут товариських судів на підприємствах, але це передбачено законодавчою нормою та може бути застосовано.
Категория: Архив, Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра
Метки: Вопрос к «НМ»