Про це повідомили в прес-службі ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області.
Протидіючи корупційній злочинності, оперативники УЗЕ продовжують викривати посадовців у їх незаконній діяльності, яка підпадає під порушення норм та положень ЗУ «Про запобігання корупції».
В рамках такої діяльності чиновників, незмінно лідирує конфлікт інтересів, в умовах виконання останніми своїх обов’язків (196 адмінпротоколів). Проте, мали місце незаконні діяння, пов’язані з суміщенням – складено 5 протоколів, отримання дарунків – 3, невжиття заходів – 1.
Серед посадовців, які притягуються до адміністративної відповідальності переважають депутати сільських та селищних, міських, обласних рад — 60, посадові особи юридичних осіб публічного права — 71, посадові особи місцевого самоврядування — 45, хоча зафіксовані й такі порушники корупційного закону, як голови сільських і селищних рад – 14, державні службовці – 15, військові посадові особи ЗСУ – 1.
У жовтні поточного року поліцейськими складено 25 адміністративних протоколів, у тому числі відносно: заступника голови міськради; голів районних рад області; директора департаменту міськради; начальників управлінь міської та райради, а також начальника відділу освіти райдержадміністрації.
Так, оперативники встановили факт протиправного преміювання працівників однієї із міських рад. Наказ про преміювання «З нагоди відзначення дня місцевого самоврядування» підписав заступник голови цієї ради, не забувши преміювати і себе особисто. Законодавством такий вчинок трактується як вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів, а саме виражене у неповідомленні про наявний реальний конфлікт інтересів, а також вчинення дій чи прийняття рішень в відповідних умовах (ч. 2 ст. 172-7 КУпАП).
Аналогічний вчинок здійснили голова іншої місцевої ради, а також однієї із районних рад, які під час проведення сесії міської та районної ради, відповідно, проголосували «за» прийняття рішення про преміювання працівників, до переліку якого входили й самі.
Начальник фінуправління однієї із райрад м. Дніпро, вочевидь, намагався прискорити процедуру отримання премії, для чого, без відома керівництва, і нарахував собі додаткові виплати на суму аж 106 тисяч гривень.
За усіма цими фактами складено протоколи про порушення антикорупційного законодавства України, які на цей час знаходяться на розгляді у судах.
Переважна більшість посадовців вже «відповіла» за порушення Закону України «Про запобігання корупції», шляхом сплати штрафних санкцій. Упродовж жовтня 2016 року розглянуто судами 5 протоколів та накладено штрафів на суму 14 тисяч 200 гривень. Усього ж від початку року судами області розглянуто 81 протокол, і в результаті, накладено штрафів на загальну суму 305 910 гривень. В середньому викритий корупціонер сплатить 3 тисячі 780 гривень штрафу.
З метою документування фактів вчинення корупційних діянь, Управління просить громадян, яким відома будь-яка інформація з приводу порушень ЗУ «Про запобігання корупції», повідомляти до УЗЕ в Дніпропетровській області за номером (056) 745-04-40 та на електронну адресу uze.dnepr@ukr.net.