Skip to content

У Дніпрі вшанують Козацького Батька

Юлия Бабенко

Юлия Бабенко

Дніпрян та гостей міста запрошують взяти участь урочистих заходах з нагоди  161-річниці від дня народження нашого земляка, видатного вченого Дмитра Івановича Яворницького.

%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d0%b0%d0%b9%d1%825 листопада 

 О 14.00 у Меморіальному будинку-музеї академіка
Д.І. Яворницького відбудеться зустріч шанувальників, популяризаторів наукової та творчої діяльності  нашого земляка. Серед них – відомі музиканти, письменники, журналісти, художники, меценати, громадські діячі, представники інших галузей та професій. Кожен з них у різні часи та у різний спосіб популяризував ім’я видатного вченого, академіка. Святковий захід відбудеться напередодні Дня народження вченого. Достеменно відомо, що за григоріанським календарем День народження Д. Яворницького слід відзначати 6 листопада (25 жовтня за юліанським календарем).

6 листопада 

з 10.00 до 16.00 у Меморіальному будинку-музеї
академіка Д.І. Яворницького відбудеться День відкритих дверей, приурочений до 161-ї річниці від Дня народження «Козацького Батька». До уваги відвідувачів представлена експозиція «Життя та творчість академіка Д.І. Яворницького», настільна гра «Стежками
Д.І. Яворницького», інтерактивні ігри «Археологія», «Дніпрові пороги». Вхід вільний.

7 листопада

О 12.00  біля Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького відбудеться урочисте покладання квітів до могили академіка Д.І. Яворницького, ініційоване Соборною районною у м. Дніпрі радою.

4

9 листопада 

О 14.00  у Меморіальному будинку-музеї
академіка Д.І. Яворницького відбудеться презентація перевидання книги Олексія Ніколаєва «Первый среди равных», здійсненого відомим краєзнавцем, письменником журналістом Миколою Чабаном, приурочена до Дня народження Н.І. Махна. Захід невипадково відбудеться у «Курені Козацького Батька», адже у першій чверті ХХ ст. у воєнні часи відомий військовий діяч допоміг Д.І. Яворницькому боронити скарби Історичного музею, духовні та культурні надбання українського народу.

9 листопада

 О 14.00 у Меморіальному будинку-музеї
акад. Д.І. Яворницького відбудеться презентація перевидання книги Олексія Ніколаєва «Первый среди равных», здійсненого краєзнавцем, письменником журналістом Миколою Чабаном, приурочена до Дня народження Н.І. Махна. Захід невипадково відбудеться у «Курені Козацького Батька», адже у першій чверті ХХ ст. у воєнні часи відомий військовий діяч допоміг Д.І. Яворницькому боронити скарби Історичного музею міста, духовні та культурні надбання українського народу.

Цю художньо-документальну книгу написав переконаний анархіст Олексій Ніколаєв в 1930-ті рр.. знаходячись в еміграції. Він був  безпосереднім  свідком бурхливих революційних подій в Україні, приймав участь у національно-визвольних змаганнях, зокрема, трагічних перипетіях, пов’язаних з махновським повстанством. О. Ніколаєнко зустрічався з удовою Нестора Махна Галиною Кузьменко, однодумцями та соратниками «батька», ретельно записував їхні спогади. Перше видання книги було здійснено у США  в 1948 році  вже після смерті автора російською мовою, якою вона була написана. У 2000 році Микола Чабан здійснив переклад українською мовою та видання книги в Україні. Видання 2016 року повторює видання 1948 року мовою оригіналу.

 

Чому проспект Дмитра Яворницького став головною науковою, історичною і культурною магістраллю Дніпра

 

Адреса музею: пл. ім. Т.Г. Шевченка, 5

Тел. для довідок: (0562) 47-27-61, (0562) 47-27-33

Інформаційний ресурс: museum.dp.ua

Сторінки музею у соц. мережах:
facebook.com/budynok1/     twitter.com/D_Yavornytsky

Категория: Новости Днепра, Новости Культуры Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Поделиться: