Skip to content

Молодь Дніпропетровщини готується до грандіозного студентського балу

Юлия Мухина

Юлия Мухина

????????????????????????????????????

Шик, блиск, краса – студенти вишів Дніпропетровщини готуються до балу. Яскрава подія року запланована на 17 листопада. У дрес-коді обов’язковими будуть два кольори – червоний та чорний.

Про це повідомили в прес-службі ДніпроОДА.

Ці барви крізь сторіччя передають символіку однойменного роману французького письменника Стендаля. Наразі тривають репетиції. Танцювати танго, вальс та менует вчать професійні хореографи. Це буде вже шостий бал серед студентської молоді Дніпропетровщини.

«Наближається День студента, а разом з ним – і студентський бал. Він став уже традиційним і проходитиме на Дніпропетровщині вже вшосте. Ідею запропонувала сама молодь – облдержадміністрація задумку підтримала. До балу долучаються студенти вишів регіону – університетів, академій, інститутів. З кожним роком кількість бажаючих зростає. Цьогоріч на балу можна буде відчути атмосферу Франції XIX століття, в одязі пануватимуть чорний та червоний кольори», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. 

До урочистої події готуються 240 пар. Це майже півтисячі дівчат та хлопців. Із середини жовтня тривають репетиції. Вони – щовечора, п’ять днів на тиждень. На них студенти вчаться танцювати вальс, танго і менует. Кожна пара репетирує той танок, який удається найкраще.

«Ми відпрацьовуємо рухи, вибудовуємо малюнок, накладаємо танець на музику, – розказує про репетиції хореограф-постановник із 16-річним стажем Ганна Лацис. – Найважчим є танго. У ньому треба вміти рахувати під музику і відповідно рухатися. До того ж у цьому танці не обійтися без акторської майстерності».

На репетиції – місяць. Хореографи запевняють, цього достатньо, аби розучити танцювальну постанову. Головне – бажання та невтомна праця.

«Дисципліна жорстка. Якщо пара пропускає більш ніж дві репетиції, то автоматично вибуває з перегонів і не потрапляє на бал», – попереджає Ганна Лацис.

Перепусткою на бал стане і правильний дрес-код. Обов’язкова умова – аби в одязі превалювали червоний та чорний кольори. Цьогоріч стилістика образу із французьким акцентом, а в забарвленні криються пристрасть і любов.

«Тематика цьогорічного балу – червоне та чорне, як в однойменному творі Стендаля. Прагнемо передати енергетику старовинної класичної Франції. Тому запропонували учасникам одягнути червоне та чорне вбрання. Одяг має бути вечірній: у дівчат – довгі сукні, у хлопців – смокінги чи ділові костюми», – підкреслила начальник відділу департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Ірина Шумік.

Студентка Національної металургійної академії України Ірина Гаркуша з нетерпінням чекає на бал. Зізнається, уже підібрала сукню: вона червона і до самісінького долу.

«Мені дуже пасує червоний, я його люблю. Навчаюся на останньому курсі, і це буде мій останній бал. Хочеться, аби він пройшов на висоті. Сподіваюся на море позитивних емоцій та нові знайомства», – ділиться дівчина.

Цього року студенти також долучилися до організації балу. Кажуть, краще за дорослих знають, яким має бути молодіжне свято. Вхід на бал – за квитками. Виручені кошти підуть на доброчинність.

«Зазвичай кошти йшли на підтримку студентства області. Цьогоріч ми плануємо допомогти онкологічному відділенню обласної дитячої клінічної лікарні», – зауважила координатор балу, голова студентської ради Національної металургійної академії України Катерина Юдченко.

На балу працюватимуть фотозони, у розважальній програмі – конкурси, вікторини, подарунки. Організатори сподіваються, що свято вийде яскравим і незабутнім. Наприкінці оберуть короля та королеву балу.

Студентський бал-2016 відбудеться 17 листопада за адресою: Дніпро, Concert Hall Opera, вул. Володимира Вернадського, 23. Початок – о 19.00.

Категория: Новости Днепра, Новости Культуры Днепра

Метки: 

Поделиться: