Skip to content

Безкоштовна вакцинація для юних дніпрянок

Юлия Бабенко

Юлия Бабенко

На Дніпропетровщині роблять щеплення, які рятують від раку. Куди звертатись і чому це важливо робити розповіла головний акушер-гінеколог області Катерина Каїра.

%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d0%b8%d1%80%d0%b0

„Юним мешканкам Дніпропетровщини вже не перший рік роблять щеплення для збереження жіночого здоров’я, — зазначила вона. — Дівчаток вакцинують від вірусу папіломи людини, який викликає рак. Щоб безкоштовно пройти процедуру, слід звернутися до своєї амбулаторії. Курс із трьох щеплень обходиться  у  понад 2 тисячі гривень. На Дніпропетровщині їх роблять безкоштовно. На це у 2016-му з обласного бюджету виділили близько 400 тисяч гривень. Це щорічна практика — закуповувати вакцину плануємо й у 2017-му”.

Катерина Каїра нагадала, що основна причина раку шийки матки – вірус папіломи людини. Щороку рак шийки матки виявляють у 370 жінок області. У 85% випадків причина хвороби —  вірус папіломи людини. Уникнути ж хвороби допомагає вакцинація. Безкоштовна вакцинація проводиться дівчатам віком від 15 до 17 років. Щоб пройти щеплення, слід разом із батьками звернутися до амбулаторії, проконсультуватися з сімейним лікарем, педіатром та гінекологом. Вони призначать день для вакцинації. Щеплення проходить у три етапи – перший укол, через місяць другий, ще через 5 місяців – третій.

„На Дніпропетровщині використовують бельгійську вакцину, — зазначила лікар. — Вона безпечна, не викликає ускладнень та не впливає на майбутню вагітність”.

Юлія Бабенко

 

Категория: Новости Днепра, Новости здоровья Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Поделиться: