Skip to content

Екс-заступнику мера загрожує до 6 років ув’язнення

Юлия Мухина

Юлия Мухина

kriminalПрокуратурою Дніпропетровської області направлено до суду обвинувальний акт відносно колишнього першого заступника голови Дніпровської міської ради.

Про це повідомили в прес-службі прокуратури Дніпропетровської області.

Посадовця (працював на посаді з 2000 по 2013 та з 2014 по 2015 рр) обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України (зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для інших юридичних осіб, всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки).

Так, у період своєї діяльності вказаний посадовець, використовуючи своє службове становище та діючи в інтересах юридичних осіб, вступивши у попередню змову з директором департаменту та начальником відділу Дніпропетровської міської ради, умисно не організував та не проконтролював укладення договорів з оформлення пайової участі забудовників у створенні інженерно-транспортної інфраструктури міста, внаслідок чого 53 підприємства не сплатили до державного бюджету грошові кошти у вигляді пайових внесків на суму понад 18,3 млн. грн.

Як повідомлялось раніше, прокуратурою завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно вказаних посадовців, обвинувальний акт скеровано до суду.

Досудовим розслідуванням також було встановлено, що перший заступник міського голови, достовірно знаючи про рішення Дніпропетровської місцевої ради та господарського суду Дніпропетровської області про передачу на баланс одного з комунальних підприємств об’єктів нерухомого майна, не забезпечив їх виконання, внаслідок чого 230 об’єктів нерухомої комунальної власності лишилися на балансі житло-комунальних підприємств, які у подальшому було визнано банкрутами, а об’єкти нерухомості через процедуру ліквідації перейшли у власність приватних юридичних осіб.

Крім того, посадовець підписав та видав рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради про передачу  нежитлового приміщення з балансу діючого комунального підприємства на баланс іншого, яке на той час не здійснювало господарської діяльності та відносно якого у 2012 році було розпочато процедуру банкрутства. У подальшому це стало підставою для вибуття вказаного приміщення з комунальної власності шляхом відчуження через процедуру ліквідації підприємства, що спричинило державі збитки на суму майже 3,5 млн грн.

Довідка: санкціями вказаної статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльність до трьох років.

Категория: Криминал, Новости Днепра

Метки: 

Поделиться: