За олімпійців Дніпропетровської обласної школи вищої спортивної майстерності вболіватимемо у Бразилії
Іван Довгодько
Народився 15 січня 1989 року.
Заслужений майстер спорту України з академічного веслування.
Виборов ліцензію на право участі у ХХХІ літніх Олімпійських іграх і виступатиме у складі четвірки парної.
Котигорошко на човні
Колись Іван Довгодько зізнався, що йому подобається цей український казковий персонаж. Спортсмен сподівається, що у Ріо він разом з трьома партнерами також здолає усі перешкоди і накотить на фініш як треба. Заздалегідь говорити про медалі спортсмени не люблять. Іван теж має власні забобони, проте у готовності не сумнівається. Головними ж ворогами вважає не суперників, а травми. А ще майже двометровий атлет нагадує про найбільший подразник у справі: «Терпіти не можу програвати». Є велике сподівання, що цей стан у Бразилії Ванчо, як ласкаво називають його друзі, пережити не доведеться. Є й ще одна надія. Запеклому кіноману Довгодьку близькі персонажі Сільвестра Сталлоне. А герої Слая завжди досягають мети, бо у вогні не горять і у човні не тонуть.
Анастасія Коженкова
Народилася 19 лютого1986 року.
Заслужений майстер спорту України з академічного веслування.
Виборола ліцензію на право участі в ХХХІ літніх Олімпійських іграх 2016 року на ліцензійній регаті 2016 року. Планує взяти участь в Олімпіаді у складі жіночої четвірки парної.
Повторити лондонський тріумф
Саме таке побажання я адресую справжній майстрині веслування Анастасії Коженковій. Пам’ятаю, як чотири роки тому вітав її і партнерок по команді після перемоги на Олімпіаді-2012 у Лондоні. Був зачарований гідністю та стриманістю чемпіонки. Ніякої зірковості, проте сила характеру відчувалася через жіночу принадність спортсменки, далекої від звичного уявлення про «дівчину з веслом». Затамувавши подих, слідкував за боротьбою Насті з новим екіпажем за олімпійську ліцензію. Завдяки досвіду дніпрянки наша четвірка була у бронзових призерах на Кубку світу в італійському Варезе і на Євро у німецькому Бранденбурзі. Та вирішальною стала боротьба у Люцерні, де українкам не можна було опинитися нижче другого місця. Коженкова з дівчатами впоралася, залишивши далеко позаду конкуренток з Нової Зеландії.
Ганна Тітімець
Народилася 5 вересня 1989 року.
Майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики.
Виборола ліцензію на право участі у ХХХІ літніх Олімпійських іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро за нормативами ІААФ у 2015 році.
Вид бігу, який поважають чоловіки
Спитайте будь-якого фахівця з легкої атлетики, і він годинами буде розповідати про складність бігу з бар’єрами. Та армійка Тітімець з Павлограда сміливо кинула виклик перешкодам на цій і без того непростій дистанції завдовжки у коло арени. Піднялася на п’єдестал на змаганнях у Дакарі, де спекотний клімат мало поступається бразильському. Представництво суперниць у Ріо буде серйозне, та досвіду нашій Ганнусі теж не займати. Чекатимемо гідного виступу з вірою та надією.
Андрій Говоров
Народився 10 квітня 1992 року.
Майстер спорту України міжнародного класу з плавання.
Виборов ліцензію на право участі у ХХХІ літніх Олімпійських іграх-2016 у Ріо-де-Жанейро за підсумками чемпіонату світу 2015 року. Має взяти участь в Олімпіаді на дистанції 50 метрів вільним стилем.
Підтвердити заявку на олімпійське «золото»!
Король водних доріжок з Дніпра тепер чотириразовий чемпіон Європи! У травні на континентальному Євро у Лондоні Андрій переміг на дистанції 50 метрів батерфляєм. Він здобув серйозну психологічну перевагу над головними конкурентами у форматі олімпійського басейну завдовжки 50 метрів. І конкуренти зрозуміли: тепер ніщо не завадить українцю Говорову повторити переможний досвід у Ріо. Залишилося не програти самому собі. Та подібних непорозумінь за нашим чемпіоном не водиться. Андрій загалом людина напрочуд врівноважена, якою і має бути переможець. А ще за нього будуть вболівати багато юних плавців, які дуже поважають свого кумира. Андрій Говоров давно дбає про молодь, шукаючи собі гідну зміну для перемог на світових змаганнях.
Наталія Кальниш
Народилася 2 липня 1974 року.
Заслужений майстер спорту України з кульової стрільби.
Здобула ліцензію на право участі у ХХХІ літніх Олімпійських іграх-2016 у Ріо-де-Жанейро за підсумками чемпіонату світу 2015 року.
П’ять – число щасливе
Як біжить час… У 1999 році я вітав Наталю з золотою нагородою чемпіонату Європи. Тоді вона ще не переїхала з Кривого Рогу до нашого міста. Та тепер майстер влучно стріляти з усіх положень справжня дніпрянка. І нагород різного гатунку має з півсотні, з яких 35 медалей міжнародного рівня. В Ріо буде вже п’ята Олімпіада для спортсменки. Найбільшим досягненням до цього було восьме місце на Іграх-2004 в Афінах. Дуже хочеться побажати, щоб Фортуна на цей раз посміхнулася настійливій Наталії. Досвід планетарних досягнень вона має: українка Кальниш — рекордсменка світу у вправі МВ-5 у стрільбі лежачи, стоячи та з коліна з малокаліберної гвинтівки.
Артем Блошенко
Народився 1 лютого 1985 року.
Майстер спорту України міжнародного класу з дзюдо.
Виборов ліцензію на право участі у ХХХІ літніх Олімпійських іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро за підсумками світового рейтингу. Планує взяти участь в Олімпіаді у ваговій категорії до 100 кг.
Суперники пам’ятають про Гавану
Олімпійський рік Артем розпочав феєрично: на кубинському татамі наш дзюдоїст змітав візаві зі свого шляху. Особливо ефектною була чиста перемога у фіналі Гран-прі Гавани над німцем Карлом – Річардом Фреєм. Публіка була у захваті від чистого переможного кидка українця! Тоді вже ніхто не сумнівався, що після берегів Карибського моря Блошенко у серпні відвідає місто біля всесвітньо відомої Копакабани. До рейтингу Артема додалося одразу триста балів. Гріють наші сподівання і загалом його стабільні виступи на інших змаганнях, які передували олімпійському турніру дзюдо. Наставники Віталій Харламов та Петро Кудрявцев теж вірять, що їхній вихованець під час олімпійських сутичок буде у найкращому тонусі.
Богдан Нікішин
Народився 29 травня 1980 року.
Заслужений майстер спорту України з фехтування.
Має ліцензію на право участі в ХХХІ літніх Олімпійських іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро за підсумками світового рейтингу. Планує взяти участь в Олімпіаді в особисто-командних змаганнях зі шпаги.
Усі поважають і бояться українців
Цей вислів належить нашому головному мушкетеру Богдану Нікішину. Справжній майстер шпаги збирається підкорити олімпійську вершину, і є достатня впевненість, що, принаймні, без медалі він з Ріо не повернеться. Впертість у досягненні мети відзначає і тренер Нікішина Ольга Маркіна: «У нього вдача максималіста, працювати з Богданом непросто, але цікаво». Він не вважає перемоги навіть над законодавцями зброї французами сенсаційними. Богдан Нікішин: «Так, вони світові лідери за рейтингом. Але ми їх перемогли, і вони це знають. На Олімпіаді нам цілком під силу кинути рукавичку будь-якій команді, і нехай вони спробують зупинити українців на шляху до успіху».
Марія Улітіна
Народилася 5 листопада 1991 року.
Майстер спорту України міжнародного класу з бадмінтону.
Виборола ліцензію на право участі в ХХХІ літніх Олімпійських іграх 2016 року у Ріо-де-Жанейро за підсумками світового рейтингу.
Приборкувачка волана до бою готова
Зовсім не забобонна Марія Улітіна говорить про омріяне: «Я давно прагнула потрапити на Олімпіаду, проте цей мінімум мене не задовольнить. Головне — вірити і боротися з усіх сил. Хочу гідно представити Дніпро і Україну на піку спортивної кар’єри та повернутися з Ріо з нагородою». Тренер Вікторія Семенюта відзначає саме вміння Марії витримати тиск суперників. Інакше не можна, серед головних опонентів — суцільні представники Азії, тож маєш бути енергійним. Марія повідомила, що готувалася старанно, а крім бадмінтону, на тренуваннях грала у баскетбол і футбол. Вірю, що красуня виступить краще за наших футболістів на Євро у Франції. Попри те, що у Бразилії в серпні зійдуться біля сорока кращих майстрів світового бадмінтону.
Ігор СУХОВИЙ