20 лютого у Дніпрі розпочався новий етап конкурсу в межах муніципальної цільової програми «Співфінансування проєктів на допомогу силам безпеки і оборони України». Подати заявки можна до 20 березня 2026 року включно, пише «Наше місто» з посиланням на пресслужбу міськради.
Ініціатива впроваджується вже третій рік поспіль з ініціативи міського голови Борис Філатов. Її мета — забезпечити оперативну та максимально ефективну підтримку військових підрозділів через об’єднання ресурсів громади та волонтерів.
Як пояснив заступник міського голови Андрій Денисенко, програма стала унікальним для України механізмом, який дозволяє спрямовувати бюджетні кошти на співфінансування закупівель для підрозділів сил безпеки і оборони — виключно на підставі офіційних запитів військових частин. Йдеться про придбання безпілотників, засобів зв’язку, амуніції та техніки.
«Зараз триває надзвичайно складний і виснажливий етап війни – це час максимального напруження сил і для армії, і для суспільства, і для волонтерів. В умовах кризи донатів, коли багато людей втратили стабільні доходи й не можуть підтримувати військо так, як раніше, волонтерська спільнота потребує підсилення. Саме тому місто Дніпро підставляє плече – і безпосередньо Збройним Силам України, і волонтерам. Ми фінансуємо потреби армії прямими дотаціями, а також забезпечуємо бюджетне співфінансування їхніх закупівель. У Дніпрі діє унікальна програма, де волонтер може на 25 % власного внеску отримати 75 % підтримки з міського бюджету та подати одразу два проєкти. Дніпро був, є і буде надійним тилом для наших військових і партнером для волонтерів», – підкреслив Андрій Денисенко під час брифінгу 20 лютого.

До участі у конкурсі запрошують громадські об’єднання, благодійні організації, юридичних осіб приватного права та фізичних осіб-підприємців, зареєстрованих на території України. Один заявник може подати не більше двох проєктів.
Серед обов’язкових умов — письмовий запит від підрозділів сил безпеки і оборони України та підтверджений власний внесок. Для малих проєктів вартістю від 500 тисяч до 2 мільйонів гривень частка співфінансування з боку учасника має становити не менше 25 %. Для великих — від 2 до 10 мільйонів гривень — не менше 50 %. Наявність коштів необхідно підтвердити банківською випискою.
Директорка департаменту інноваційного розвитку міської ради Юлія Павлюк наголосила, що у 2026 році на реалізацію програми з бюджету Дніпровської міської територіальної громади передбачено 40 мільйонів гривень.
«У межах цієї програми ви можете отримати співфінансування з міської ради, якщо ви підтримуєте військових. Тобто, якщо ви збираєте волонтерські кошти на заявку військових і вам не вистачає цих коштів, ви можете взяти участь у конкурсі, і міська рада дофінансує суму, якої не вистачає. Для участі потрібно подати заяву, запит сил безпеки та оборони на придбання безпілотних апаратів, амуніції чи іншої техніки, а також підтвердження наявності коштів для співфінансування. На реалізацію програми у 2026 році з бюджету Дніпровської міської територіальної громади передбачено 40 млн грн. Переможців визначатимуть через формування рейтингу проєктів відповідно до категорії та обсягу співфінансування. Проєкти приймаємо до 20 березня 2026 року. Чекаємо на ваші заявки!» – сказала Юлія Павлюк.

Заявки приймають у паперовому та/або електронному вигляді (з подальшим паперовим підтвердженням) за адресою:
- проспект Дмитра Яворницького, 60, офіс 19-А.
Консультації надають за телефоном: 093 093 97 00 або електронною поштою: [email protected].
Детальні умови участі оприлюднені на офіційному сайті міської ради в розділі «Відкрите місто».
Нагадаємо, Дніпро отримав 11 засобів резервного енергоживлення від Словаччини.
Нові вікна та оновлені зали: медіацентр Дніпра відновлено після ворожого обстрілу.
Раніше ми писали: Як у Дніпрі ліквідовували наслідки ворожої атаки 12 лютого 2026: мешканці, чиє майно постраждало, можуть подавати заявки у «єДніпро»
Читайте також: У Дніпрі відновили котельню, пошкоджену внаслідок ворожого удару.
Фото: пресслужба міськради.
Категорія: Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Війна, Дніпро, Допомога



