Site icon Наше Місто

«Було дуже страшно»: мешканці Дніпра та переселенці розповіли про ніч масованої атаки

У ніч з 2 на 3 лютого росія здійснила масовану атаку дронами та ракетами по Україні. Під обстріли потрапили Київ, Харків та Дніпро. У Дніпрі один із найпотужніших ударів припав на гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб, пише “Наше місто”.

Внаслідок атаки у будівлі вибило 85 вікон. Люди кажуть – багато хто не встиг дістатися укриття й перебував у своїх кімнатах під час вибухів.

Тетяна, переселенка, розповідає, що одразу зрозуміла – летить дрон: «Ми вже знали, що це “шахед”. Було полум’я, а потім як гахнуло – і все. Крик, шум… це жах».

Ще одна мешканка гуртожитку, Галина, саме повернулася з укриття, коли пролунав вибух: «Я тільки зайшла в кімнату – і такий вибух, ніби велика куля. Я вискочила в коридор, мене всю трясе. Вікна всі повилітали. Дуже страшно було».

Переселенка з Донецька Раїса проживає у гуртожитку разом з онуком. Під час атаки вони не встигли сховатися: «Осколки полетіли прямо на ліжко, трохи зачепило онука. Мене, дякувати Богу, обійшло. Сильна хвиля з вікна – квіти, скло, все полетіло. Психологічно це дуже важко».

Після обстрілу мешканці самотужки почали прибирати зруйновані кімнати.

«Я була внизу, якби була тут – мене б знесло. Зараз тут жах. Трохи прибрала, сусідки нема – її речі поскладала», – каже Тетяна.

На місці працюють комунальні служби, рятувальники та волонтери. Переселенцям надають як матеріальну, так і психологічну допомогу.

За словами Данила, консультанта гуманітарної місії “Проліска”, людям передають необхідні матеріали: «Ми надаємо ОСБ-плити, брезент, продуктові набори та ковдри. У цьому гуртожитку проживає близько 170 людей».

Постраждав і приватний сектор поблизу. У деяких будинках вибило вікна та пошкодило паркани.

Мешканка Дніпра Марина каже – їхні оселі дивом вціліли: «У нас маленькі будиночки, зовсім слабенькі. Це просто диво, що ми вижили. Бог уберіг».

Інша мешканка міста, Ірина, розповідає, що вибух був дуже близько: «Було дуже гучно. Він летів – бах, і впав у сусідньому дворі. Усі вікна повилітали. Дитина спала в іншій кімнаті, але, на щастя, все добре».

За інформацією міської влади, загалом у Дніпрі зафіксували п’ять локацій ураження. Пошкоджені енергетичні об’єкти, об’єкти критичної та транспортної інфраструктури. Без теплопостачання залишилися близько 8 тисяч 600 абонентів.

У міськраді запевняють – відновлювальні роботи тривають, до них залучені комунальні підприємства та благодійні організації. Основні пошкодження планують усунути у найкоротші терміни.

Читайте також: Масована атака на Дніпро триває вже 4 години: десятки вибухів у місті.

Ворог вдарив по ТЕЦ і ТЕС, які працювали виключно в режимі обігріву Києва, Харкова та Дніпра, – Денис Шмигаль.

У ДСНС показали фото ліквідації наслідків атаки на Дніпро.

Категорія: Війна, Новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version