Skip to content

ОФІЦІЙНО Флагманський проєкт «Рух без бар’єрів»: у Дніпрі стартувала технічна підготовка до оновлення міського простору

Флагманський проєкт «Рух без бар’єрів»: у Дніпрі стартувала технічна підготовка до оновлення міського простору

Дніпро реалізує загальнонаціональний флагманський проєкт «Рух без бар’єрів», що має на меті створення доступного міського простору для всіх категорій населення. Нещодавно в місті відбулася перша технічна нарада, присвячена підготовці до впровадження безбар’єрного маршруту, який з’явиться вже у 2025 році, пише «Наше місто» з посиланням на прес-службу міськради.

Маршрут пролягатиме від площі Соборної через проспект Дмитра Яворницького до залізничного вокзалу. Він буде адаптований для людей з інвалідністю, батьків із візочками, літніх осіб, військових із пораненнями та всіх, хто стикається з фізичними або сенсорними бар’єрами у місті. До реалізації проєкту планується залучення місцевого бізнесу — підприємців закликають приєднуватися до створення інклюзивного середовища.

Під час першої технічної зустрічі заступник міського голови Ігор Маковцев обговорив ключові етапи впровадження ініціативи з представниками профільних департаментів Дніпровської міськради.

Ігор Маковцев повідомив, що у Дніпрі відбулася перша технічна нарада щодо реалізації флагманського проєкту з безбар’єрності міських маршрутів. До обговорення були залучені представники профільних департаментів, які братимуть безпосередню участь у впровадженні ініціативи.

«Найбільше завдань лягає на департамент благоустрою, тому ми плануємо створити в ньому окремий підрозділ, який займатиметься лише цим проєктом. Обговорили проблемні технічні моменти, поставили конкретні завдання і визначили строки для прийняття рішень. Також із головним архітектором міста обговорили, як саме виглядатиме оновлена пішохідна зона з точки зору дизайну. Заслухали представників департаменту житлового господарства, зокрема, директора КП «ЖИЛСЕРВІС-5», адже будівлі комунальної власності також потрапляють до об’єктів реалізації маршруту. Окремо зупинилися на потребі комунікації з Міністерством розвитку громад та територій, аби узгодити технічні рішення щодо вхідних груп у будівлі. Наразі це питання ще не опрацьоване повністю. Загалом це була перша зустріч в такому форматі — більше запитань, ніж відповідей, але настрій у нас рішучий — будемо активно рухатися вперед», — зазначив Ігор Маковцев.

Головний архітектор Дніпра Дмитро Волик наголосив на складності адаптації старої міської інфраструктури до сучасних стандартів інклюзивності.

Головний архітектор Дніпра Дмитро Волик зазначив, що одним із головних викликів у реалізації проєкту є необхідність переосмислення й адаптації міського простору до потреб маломобільних груп населення.

«Наші міста формувалися давно, і питання безбар’єрності довгий час не враховувалися. Тому сьогодні маємо складне завдання — не просто зробити простір комфортним, а забезпечити можливість безбар’єрного пересування для всіх, незалежно від фізичних можливостей. Значна частина робіт, які стосуються безбар’єрності, буде реалізовуватись у форматі поточних ремонтів, без повноцінного проєктування. Це дозволяє значно прискорити процес. Однак є низка об’єктів і ділянок благоустрою, де без системних змін реалізувати безбар’єрність неможливо. І в таких випадках потрібне окреме проєктування. Наразі ми якраз працюємо над формуванням технічних завдань, щоб отримати якісний результат», — пояснив Дмитро Волик.

Довідка:

Проєкт «Рух без бар’єрів» реалізується Міністерством розвитку громад та територій у межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів». У межах програми створюються інклюзивні маршрути в 15 пілотних громадах, серед яких — Київ, Дніпро, Одеса, Львів, Тернопіль, Полтава, Вінниця, Житомир, Чернівці, Рівне, Славутич, Кропивницький, Буча, Калуш і селище Опішня.
Виконавчим партнером виступає громадська організація «Безбар’єрність». Маршрути передбачають зручні тротуари, тактильні позначки, адаптовані входи до будівель, безпечні переходи, навігацію та доступ до об’єктів повсякденного користування.

Нагадаємо, у Дніпрі до 164-ї річниці перепоховання Кобзаря відбулось покладання квітів до його пам’ятника.

Читайте також: Лідери майбутнього: у Дніпрі триває набір до унікальної школи громадянської активності.

Фото: прес-служба міськради.

Категорія: Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: