Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ У дніпровській гімназії № 101 відкрився унікальний етномузей

У самому серці Краснопілля, у дніпровській гімназії № 101, зберігається справжній скарб української культури — етнографічний музей, який цьогоріч святкує своє 35-річчя. Його створили люди, які мають у своїх серцях безкінечну любов до національної спадщини. 18 травня, у Міжнародний день музеїв, відбулося його офіційне відкриття. Про це виданню «Наше місто» повідомили в адміністрації навчального закладу.

–  За ініціативи громади Краснопілля в 1990 році  вчителька української мови та літератури Тамара Почтовик разом із батьками та дітьми почала збирати експонати для етнографічного музею, — згадує Алла Шепель, директорка гімназії № 101. – Вже за перший рік вони зібрали понад 200 предметів: від ложечок до прядки. У 1991 році музей офіційно отримав сертифікат. Згодом ентузіасти відтворили українську садибу XIX століття з млином, криницею, хатою та справжньою українською піччю, яку подарувала одна з бабусь з нашої громади. Нам вдалося цю річ добре відреставрувати. Дуже нам допомагає також родина Педанів, яка постійно поповнює наш фонд.

 Однією з найбільших раритетів музею є скриня ХІХ сторіччя. Її передала родина Романенків.

–  Коли вони дізналися, що тут збираються експонати, привезли цю скриню — вона стояла в них вдома, — ділиться керівниця музею Світлана Беззуб. –  Також у нас є прядки кінця XIX – початку XX сторіччя, старовинні ікони, рушники, обереги, тарілки, коромисло. Майже кожен експонат має свою історію, як от вишитий портрет Тараса Шевченка, який подарувала родина Палаженків на згадку про дідуся-вишивальника.

У 2023 році музей гімназії № 101 здобув перемогу в міському конкурсі «Кращий шкільний музей» у номінації «Етнографічний музей». Отримані кошти дозволили здійснити масштабну реновацію. Тепер простір складається з двох частин. Одна — українська хатинка, а друга — етнохаб. Тож музей активно живе та розвивається. Тут проводять тематичні уроки, майстеркласи з петриківського розпису, гончарства, літературні заходи до дня народження Тараса Шевченка, Ліни Костенко та інших письменників.

 – Національна українська культура має велике значення для нашої школи і всього народу, – зазначає учениця 8-А класу Нурай Абдуллаєва, яка є однією з екскурсоводів музею.  – Мої однокласники не просто відвідують музей — вони стають його активними гідами й дослідниками. І це класно!

 Відвідати етномузей у гімназії № 101 може будь-хто, у  тому числі учні з інших шкіл. Для цього, як у випадку зо всіма шкільними музеями,  треба звернутись до департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

Фото Валерія Кравченка.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що музей Дніпра поповнився унікальними історичними експонатами.

Категорія: Афіша, Новини Дніпра, Новини Культури Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: