Skip to content

Які прилади не можна підключати до однієї розетки: відповідь експертів

Які прилади не можна підключати до однієї розетки: відповідь експертів

Перевантаження електромережі в оселях може стати причиною короткого замикання або пожежі. Експерти радять уважно ставитися до розміщення потужних приладів у побуті, пише «Наше місто» з посиланням на  Better Homes & Gardens.

Багато побутових приладів не можна одночасно підключати до однієї розетки — це загрожує спрацюванням автоматичних вимикачів, перегрівом мережі або навіть займанням. Особливо це стосується житла зі старою електропроводкою, яке не обладнане сучасними засобами захисту.

За словами електрика Тома Джеймсона, усі прилади, що споживають велику кількість електроенергії, повинні мати окреме підключення.

«До однієї розетки не можна підключати прилади, які споживають багато енергії — це обігрівачі, мікрохвильовки, тостери, кондиціонери, бігові доріжки. Усе, що має двигун або генерує тепло, потребує окремої розетки», — зазначив він.

Такої ж думки дотримується й експерт Деніел Маджано. Він наголосив, що для потужної техніки варто передбачати окремі електроланцюги, які не перевантажуватимуться.

«Будь-який пристрій з високим енергоспоживанням бажано підключати до індивідуального ланцюга. Якщо ж ланцюг перевантажений, може спрацювати вимикач або перегоріти запобіжник. Це означає, що споживання перевищило допустимі 1440–1920 Вт безперервного навантаження», — пояснив він.

Скільки енергії споживають популярні прилади

  • Сушильна машина — 2790 кВт∙год
  • Мікрохвильова піч — 1500 кВт∙год
  • Обігрівач — 1320 кВт∙год
  • Тостер — 1051 кВт∙год
  • Кавоварка — 1000 кВт∙год
  • Фен — 710 кВт∙год
  • Пилосос — 542 кВт∙год

Ознаки перевантаження розетки або ланцюга

Про небезпеку можуть свідчити теплі або обпалені розетки, мерехтливе світло, запах гару, тріск чи гудіння з розетки. У разі вимкнення електроенергії у нових будинках зазвичай достатньо перезапустити автомат. Водночас у старих будівлях із запобіжниками доведеться міняти плавку вставку.

Небезпека подовжувачів

Електрики також не радять підключати до подовжувачів потужні прилади — кавоварки, холодильники, обігрівачі. Це створює ризик перегріву і може спричинити пожежу. Подовжувачі доцільно використовувати лише для техніки з низьким енергоспоживанням — наприклад, зарядних пристроїв, телевізорів або ноутбуків.

Нагадаємо, як зекономити на бойлері: ТОП порад, які допоможуть зменшити витрати на електроенергію.

Раніше ми писали: Навіть вимкненим «тягне» електроенергію: скільки насправді споживає телевізор.

Також говорили, які прилади споживають найбільше електроенергії та як на них економити.

Окрім того, розповідали: Як зекономити на міжнародних залізничних квитках “Укрзалізниці”: поради для мандрівників.

Читайте також: Як українцям економити гроші при користуванні пральною машинкою: поради експертів.

Фото: з відкритих джерел.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: