
Ростислав — боєць із позивним «Хаос», оператор БпЛА у складі 108-ї бригади тероборони. Молодий, енергійний, з відкритим серцем і щирою посмішкою, він обрав свій шлях добровольця, щоб наблизити перемогу. Його історію розповіли на фейсбук-сторінці 108 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ.
До війни Ростислав був кухарем, працював су-шефом, розмальовував стіни графіті під підписом «Росхаос» та набивав татуювання. Має й технічну освіту – зварювальника, однак доля завела його на кухню, де він мріяв відкрити власну справу. Але війна внесла свої корективи.
«Я прийшов до війська торік, у серпні. Прийшов у 108-й бригади тероборони по добрій волі та без посередників. Були знайомі хлопці, які служили тут дронарями. Спілкувався з ними. На початку війни допомагав вивозити людей зі свого окупованого міста. Займався гуманітаркою. Допомагали бійцям машинами, медициною… Згодом успішно пройшов співбесіду з командиром. І, ось, таким чином, напряму потрапив у бригаду і саме на посаду оператора БпЛА, на яку й хотів», — розповідає він.
Ростислав каже, що прийом у бригаді був теплим, а навчанню допомогли побратими. Нині він вміє не тільки пілотувати, а й працювати штурманом.
«Ми – підрозділ FPV. Тому головне у наших практичних навичках – враження ворога. Серед звичних завдань: порушити логістику російських окупантів, не дати просунутися їхнім штурмовим групам. Якщо узагальнити: намагаємося залетіти чим далі, туди, де нас не чекають, та нанести дошкульний удар противнику», – каже «Хаос».

Серед найпам’ятніших операцій – знищення російського важкого вогнеметного комплексу «Солнцепьок».
«Мабуть, одна з найкращих наших “картин” – знищення російського “Солнцепьока”. Працювали по ньому гуртом. Удар нашого FPV був «одним із», однак приклалися влучно – скинули кумулятивний снаряд. Феєрверк з цієї хваленої російської машини видався знатний», – згадує військовий.
Конкуренція між дронарями змінилася на підтримку та згуртованість. За словами Ростислава, командна робота — ключ до успіху, а головна мета кожного — знищення ворога та захист України.
Ростислав зізнається: його найбільша мотивація — звільнення рідного міста, яке нині перебуває під окупацією.
Нагадаємо, дав слово батьку захищати сім’ю та продовжувати спортивну кар’єру: історія переселенця Марка Шумакера.
Раніше ми писали: Дев’ять років на передовій: історія військового з ТрО Дніпра, який захищає країну ще з часів АТО.
Також ми розповідали: У перший же бойовий вихід знищив ворожий бліндаж: історія захисника з ТрО Дніпра.
Окрім того, говорили, як лікар перевіз власну клініку із Сіверськодонецька у Дніпро.
Фото: 108 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ.
Категорія: Війна, Інтерв'ю, Новини Дніпра
Позначки: Війна, Дніпропетровська область, Історія