Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Тренування вдома чи у фітнес-залі: що рекомендує сімейний лікар

Тренування вдома чи в залі

Фізична активність — невід’ємна частина здорового способу життя, але питання, де саме займатися: у тренажерному залі чи вдома, залишається актуальним для багатьох. Які плюси та мінуси кожного варіанту і як зберегти здоров’я? Журналісти “Наше місто” звернулись за коментарем до сімейного лікаря клініки “ОН Клінік Дніпро” Ірини Василівни Гапонової.

Переваги та недоліки тренувань у тренажерному залі та вдома

За словами Ірини Василівни, тренажерні зали мають декілька очевидних переваг, серед яких — доступ до різноманітного обладнання, що дозволяє ефективно опрацьовувати всі групи м’язів. 

-У залі є можливість працювати з великою кількістю спеціалізованих тренажерів, що значно розширює варіанти тренувань, – сказала Ірина Гапонова. – Також, тренери в залі можуть скласти індивідуальну програму і контролювати правильність виконання вправ.

Соціальний аспект також важливий, адже тренування в колективі можуть мотивувати та надихати, що позитивно впливає на результати. Проте є й недоліки.

– Багатьом людям некомфортно відвідувати зали через їхню переповненість, або необхідність роботи це у певні години, – додала лікарка. – Також для декого ціни на абонементи в зали можуть бути зависокими. 

Тож для тих, хто не має часу на відвідування тренажерних залів, тренування вдома можуть бути зручним варіантом, але важливо бути дисциплінованим і правильно виконувати вправи.

Інтенсивність фізичних навантажень: як уникнути ризиків для здоров’я

Правильна інтенсивність фізичних навантажень — важливий аспект тренувань, особливо для людей, які мають певні проблеми зі здоров’ям. 

-Згідно рекомендації ВООЗ, аеробні та силові тренування особам, які мають проблеми зі здоров’ям, треба узгодити зі своїм лікарем та проводити під наглядом тренера, – пояснює Ірина Василівна.

Завжди потрібно пам’ятати про власний стан здоров’я, особливо під час тренувань. Ігнорування цього може призвести до серйозних ускладнень.

-Можуть виникнути такі ускладнення, як загострення хронічного процесу, поява або наростання симптомів серцево- судинної та/або дихальної недостатності, – попередила Ірина Василівна. 

Одними з перших ознак перевантаження організму є почервоніння шкіри, уривчасте дихання, біль у м’язах. 

-Також можуть з’являтися блідість, синюшність губ, прискорене серцебиття, задуха, шум у вухах, запаморочення, хитання, сильна пітливість, – додала Ірина Гапонова. – У таких випадках тренування потрібно негайно припинити, випити води, вийти на свіже повітря, а при погіршенні стану — звернутися до лікаря.

Рекомендації щодо фізичних навантажень для різних вікових груп

Фізична активність — це ключ до здоров’я у будь-якому віці. Важливо підійти до вибору тренувань відповідно до потреб і можливостей організму, адже кожен вік має свої особливості. Як обрати оптимальний вид спорту для себе та досягти бажаного результату? Ось декілька порад від лікаря Ірини Василівни.

Для дітей найкраще підходять командні види спорту та плавання. Вони не лише зміцнюють фізичне здоров’я, а й сприяють розвитку соціальних навичок та командної роботи. Плавання допомагає розвивати витривалість і підтримувати здоров’я суглобів. 

Молодь може вибирати більш різноманітні види активностей, зокрема фітнес, гімнастику та плавання. Вони сприяють розвитку гнучкості, сили та витривалості. Регулярні тренування допомагають формувати здорову мускулатуру і підтримувати хорошу фізичну форму. 

У середньому віці варто звернути увагу на силові тренування, які допомагають підтримувати м’язову масу та покращувати метаболізм. Водночас варто пам’ятати, що навантаження потрібно збільшувати поступово. 

Для літніх людей найкращим варіантом є скандинавська ходьба та дихальна гімнастика. Ці вправи не перевантажують суглоби і серце, що особливо важливо у старшому віці. 

Для тих, хто прагне схуднути, також є декілька порад.

-Спочатку варто виконувати розминку, а потім поступово збільшувати інтенсивність і тривалість занять, – сказала Ірина Василівна. – Крім того, важливими складовими є правильне харчування (менше калорійних продуктів, більше овочів та фруктів), достатня кількість води (1.5–2 літра на день) та режим сну (8 годин на добу).

Отже, тренування, як у залі, так і вдома, мають свої переваги та недоліки. Вибір між ними залежить від особистих уподобань і стану здоров’я. Важливо пам’ятати, що фізична активність повинна бути збалансованою, поступовою та адаптованою до індивідуальних потреб організму.

Фото ОН Клінік Дніпро та з відкритих джерел.

Читайте також: Куди записати дитину на гімнастику, танці та балет у Дніпрі: ціни та програми.

Раніше ми писали: У центрі Дніпра відбувся масштабний Фестиваль спорту.

Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Спорт, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: