
Життя після пенсії — це не про спокій, а про нові відкриття. У Дніпрі люди поважного віку вчаться, займаються спортом і допомагають іншим, а місто створює всі умови, щоб вони почувалися потрібними, захищеними й натхненними. Більш детально про це розповідає «Наше місто» з посилання на міську владу.
Уже два роки дніпрянка Іраїда Микитівна є активною учасницею Університету третього віку — унікального для України соціального проєкту, спрямованого на підтримку людей старшого покоління. Серед численних напрямків вона обрала скандинавську ходу, яка стала для неї не лише фізичною активністю, а й джерелом натхнення.

-Ми приходимо сюди як на свято. Користь для здоров’я колосальна. Сили додаються допомагати родині, бути з онуками. Велика вдячність нашому меру за таку ініціативу, – говорить слухачка Університету третього віку Іраїда Микитівна.

Наразі скандинавською ходою займаються близько 40 слухачів Університету. Як розповіла Карина Коденчук, провідна спеціалістка Управління з питань реалізації інноваційного проєкту “Університет третього віку”, тренування відбуваються двічі на тиждень на двох локаціях — у парку ім. Шевченка та Студентському парку (колишній парк ім. Гагаріна).
Крім спортивного напрямку для своїх слухачів Університет третього віку проводить навчання з різних освітніх напрямків та організовує дозвілля.

-У такий спосіб місто сприяє залученню слухачів Університету до активного, різноманітного життя. Робимо все для соціалізації, здобування нових знань, підтримки здоров’я та різностороннього сьогодення наших містян золотого віку, – зазначив заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики ДМР Едуард Підлубний. 12 квітня він є черговим по місту.


Аби стати слухачем Університету потрібен оригінал паспорта, пенсійного посвідчення (за наявності), ідентифікаційного номеру платника податків та у випадку з внутрішньо переміщеними особами – довідка ВПО. Всі документи необхідно принести за адресою: вул. Старокозацька, 40 Б. Детальна інформація за телефонами: (093) 134-46-69; (068) 753-71-71; (099) 607-56-97.
Турбота про дніпрян у складні часи
Паралельно з підтримкою соціальних ініціатив для людей поважного віку, у місті діє мережа пунктів незламності — місць, де можна знайти прихисток у разі тривалих відключень електроенергії. Один із таких пунктів функціонує на базі Міського центру соціальної допомоги за адресою: вул. Лоцманська, 22-А.

-У нашому пункті незламності можна підзарядити гаджети. Випити чай та поїсти – в наявності продукти швидкого приготування. Також тут, у разі потреби, дніпряни можуть лишитися на ночівлю. Маємо розкладачки та ковдри, – говорить директор міського Центру соціальної допомоги ДМР Максим Єрьоменко.

А ще цей пункт незламності оснащений генератором, забезпечений безперебійним інтернетом. Є подовжувачі, зарядні станції, аптечка, запаси технічної та питної води, мікрохвильова піч, електрочайник.

-Цей пункт незламності абсолютно відповідає всім нормам. Але всі наші пункти незламності – це не лише про технічне забезпечення, а про турботу та підтримку дніпрян у будь-яких ситуаціях, – резюмував Едуард Підлубний.
На базі закладів соціального захисту працюють пункти незламності за такими адресами:
- Відділення щодо надання послуг бездомним особам та особам з низьким рівнем доходів, вул. Лоцманська, 22-А
- Центр соціальної підтримки дітей та сімей “Довіра”, вул. Тополина, 33
- Центр соціальної підтримки дітей та сімей “Обійми”, вул. Яскрава, 41
- Центр соціальної підтримки дітей та сімей “Барвінок”, вул. Янтарна, 45
- Дніпровський міський терцентр у Шевченківському районі, вул. Панікахи, 95
- Дніпровський міський терцентр у Індустріальному районі, вул. Осіння, 11- Б.
Фото ДМР.
Читайте також: У центрі Дніпра студенти Університету третього віку провели символічну акцію єднання «Живий ланцюг».
Раніше ми писали: «У нас є не лише мрія про космос, а й сила її захищати»: Борис Філатов привітав працівників ракетно-космічної галузі.
Категорія: Влада, Інтерв'ю, Новини Дніпра, Райони Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Головне, Дніпро, Допомога у Дніпрі, Пенсії, Пункти незламності