
Сьогодні тренд, який просто розриває мережу – це перетворення зображень на ляльок в стилі Pixar чи Disney за допомогою чату gpt. Журналісти “Наше Місто” вирішили пофантазувати та створити зображення відомих жителей Дніпра, які свого часу стали знаковими в історії, культурі та науці.
Дмитро Яворницький

Постать історика, археолога, етнографа стала знаковою для відродження самоідентифікації українського народу в останні десятиліття перед крахом російської імперії. На науковому фронті, так само як Тарас Шевченко на фронті поетичному, він боровся за повернення із небуття славних сторінок історії українського козацтва
Олександр Поль

Олександр Поль – український дослідник-археолог українсько-німецького походження, верхньодніпровський поміщик, шляхтич, краєзнавець і підприємець, меценат і громадський діяч.Про найвідомішого в історії нашого міста й краю дворянина, підприємця Олександра Поля написано й сказано немало позитивних і навіть пафосних слів. Особистість Олександра Миколайовича настільки масштабна, що яку тему чи якого помітного діяча у Катеринославі ХІХ століття не візьми, вони неодмінно з ним пов’язані.
Андрій Фабр

Андрій Фабр – таємний радник, цивільний губернатор Катеринославської губернії (1847-1857 рр.), суспільно-політичний та громадський діяч, меценат, благодійник, філантроп, автор наукових розвідок з історії Криму, землевласник, ініціатор та засновник Катеринославського музею. Як талановитий управлінець та дисциплінований виконавець Фабр досить стрімко просувався кар’єрними сходами, отримуючи чергові підвищення по службі, чисельні державні відзнаки, що були наочним доказом його ділових якостей компетентного чиновника.
Надія Алєксєєнко

Надія Алексєєнко — почесна громадянка Катеринослава, дружина заможного купця Івана Алексєєнка, який на початку ХХ століття мав мережу магазинів, орієнтованих на торгівлю залізом. Такі собі тогочасні Стіви Джобси. На жаль, про Надію Алексєєнко відомо дуже мало, де жила та навчалась, невідомо. Власних дітей у Надії Іванівни та Івана Мартиновича не було, тож вони опікувались долею чужих. Займалися благодійністю, жертвували на розвиток навчальних закладів — жіночої гімназії, комерційного училища і товариства піклування про жіночу освіту. На їхнє будівництво і утримання сім’я Алексєєнків передала 652 500 рублів. Це була найбільша пожертва, будь-коли отримана містом.
Катерина Езау

Народилась Катерина у квітні 1898 року у заможній родині Вона була дочкою міського голови Катеринослава Івана Езау (1905-1909, 1918), німця за походженням. У нашому місті минуло дитинство Катарини та початок навчання. У 1918 році вся родина Езау емігрувала з України до Німеччини, а потім – до США. Катарина Езау стала всесвiтньо видомим ботаником, а її класичне дослідження “Анатомія рослин” вважається у світовій науці майже Біблією анатомії рослин.. 1963 року Каліфорнійський університет у Девісі присудив їй звання професорки. Після цього Езау перевелася до Університету Каліфорнії у Санта-Барбарі, де продовжувала працювати до 94 років.
Павло Нірінберг

Постать архітектора Павла Нірінберга унікальна для Дніпра. Багато в чому завдяки його праці наше місто має неповторний вигляд. Пік його діяльності припав на 1970 – 80-ті роки. Основні громадські будівлі у центрі Дніпра – його рук справа
Інна Крижановська

Автором понад 300 наукових праць стала доктор медичних наук Інна Крижановська (1913-2004), яка майже 20 років була ректором Дніпропетровського медичного інституту. Головним напрямом наукової діяльності Інни Крижанівської та її школи кардіологів було вивчення проблеми хронічної недостатності кровообігу. Основні роботи Інни Іларіонівни про особливості вітамінного і вуглеводного обміну клітини стали фундаментом усіх подальших досліджень її учнів, створено принципово новий напрям у вивченні цієї проблеми.
Євген Кучеревський

Український радянський футболіст, український футбольний тренер. Євген Кучеревський розпочинав свою футбольну кар’єру в рідному Херсоні. Згодом тренував нікопольський “Колос”. З 1987 року він став помічником тренера клубу “Дніпро”, а роком пізніше вже був головним.
За часи Кучеревського наприкінці 80-х років “Дніпро” був один раз чемпіоном Радянського Союзу, двічі віцечемпіоном, виграв вперше для історії Дніпра кубок Радянського Союзу, кубок сезону і кубок Федерації. Вийшли у чвертьфіналу кубка чемпіонів. Це вісімка кращих команд Європи. Це те, про що і зараз мріють багато клубів. Він був чудовим організатором та мотиватором. У 2005 році чоловік пішов з тренерської посади та до своєї смерті ще рік працював спортивним директором ФК “Дніпро”.
Раніше ми писали, як Дніпро отримав головну транспортну артерію