Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Куди звертатись у Дніпрі, щоб прибрати аварійні дерева

На жаль, дерева, як і люди не вічні. А ще дерева хворіють.  Тому у місті повно аварійних дерев, які небезпечні для дніпрян Як бути з ними? Куди звертатись, щоб прибирати ці дерева. Про це розповість «Наше місто».

 То що робити зі старими, фаутними (з ушкодженнями і дефектами стовбурів різного походження) деревами?

– Насамперед потрібно визначити, яку небезпеку становить це дерево, – відповідає Ігор Сущенко, магістр ботаніки. – Наприклад, якщо таке дерево росте в занедбаному місці великого дендропарку, куди рідко заходять відвідувачі, можна його зберегти. Але, якщо на центральному проспекті є дерево з величезним дуплом, з якого стирчать гриби, його обов’язково потрібно прибирати.

Наскільки та чи інша рослина проблемна для містян вирішують комунальники.

– Комісія визначає стан дерева: задовільний чи незадовільний – аварійний, фаутний, сухий, – розповідає Сергій Овчаренко, керівник проєктно-виробничого відділу КП «Міськзеленбуд». – Встановлює – чи порушує дерево світловий режим для мешканців. За результатами обстеження плануються заходи для усунення загрози (обрізка, омолодження, видалення).  На стовбур наноситься фарбою відповідний знак: «х» (хрест) – видалення; «-» (риска) – омолодження; «о» (коло) – обрізка.

Треба видаляти фаутні дерева також на присадибних ділянках, про що  радить фахівець «Міськзеленбуду».

– Такі дерева можуть стати проблемою, – стверджує Сергій Овчаренко. – Проливні дощі, снігопади, сильні вітри – старі, ослаблені дерева можуть упасти. Добре, якщо в результаті ніхто не постраждає. Така ситуація років десять тому мала місце в Дніпрі, коли після буревіїв міські вулиці нагадували лісоповал. Зараз ми намагаємося тримати ситуацію під контролем. На жаль, наших ресурсів не вистачає для повного вирішення проблеми. Щороку обрізки та омолодження в Дніпрі потребують 20-30 тисяч дерев, а фізично за сезон можемо обрізати 5-6 тисяч.  Лише у 2025 році КП «Міськзеленбуд» разом із підрядними організаціями вже видалили понад 1153 аварійні та фаутні дерева, обрізали, омолодили та розкряжували ще 3017 дерев, а також викорчували 825 пеньків.

З питань омолодження, обрізки або видалення проблемних міських дерев можна звертатися на цілодобову Єдину гарячу лінію Дніпровської міськради

(056)732 12 12, (095) 732 12 12, (096) 732 12 12, (073) 732 12 12.

Фото Володимира Федорищева

Категорія: Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: