Skip to content

Дніпровська «Швейна рота» відшила понад 100 тис. одиниць адаптивного одягу для поранених бійців

Ксенія Куземко

Волонтерська ініціатива «Швейна рота» з Дніпра вже передала понад 100 тисяч одиниць адаптивного одягу для поранених українських військових. Проєкт розпочався у лютому 2022 року з кількох швейних машинок, встановлених в офісі ІТ-компанії. З часом ініціатива перетворилася на розгалужену мережу, що об’єднує близько 700 волонтерів у більш ніж 25 містах України та за її межами. Учасники проєкту шиють спеціалізований одяг, який зручно вдягати людям із травмами, ампутаціями чи протезами. Уся продукція безкоштовно передається до шпиталів, стабілізаційних пунктів і реабілітаційних центрів. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на ДніпроTV.

Марина та Ксенія займаються фасуванням адаптивного одягу, який пошили для українських захисників волонтерки з Німеччини. Вони заснували ініціативу під назвою «Швейна рота» у лютому 2022 року.

Свою діяльність розпочинали з мінімальних ресурсів — домашньої швейної машинки, ниток, тканини та щирого бажання допомагати. Уже в травні команда отримала запит зі шпиталю на виготовлення спеціального «кібер-одягу» — одягу на липучках, який дозволяє пораненим воїнам швидко вдягатися без зайвих зусиль і без ризику додаткової травматизації.

Упродовж трьох років майстрині Швейної роти виготовили понад 100 тисяч одиниць одягу для поранених військових, які передали до приблизно сотні госпіталів по всій Україні. Вони працюють як над великими партіями, так і над індивідуальними замовленнями.

До ініціативи долучилися понад 700 волонтерів як з України, так і з-за кордону — зокрема з Канади, Швейцарії, Польщі, Чехії та Німеччини. Робота триває у найрізноманітніших умовах: вдома, у бомбосховищах, коворкінгах, дитячих садках, школах, особистих майстернях і швейних цехах. Увесь виготовлений одяг надсилають до хабу в Дніпрі, де волонтерки Марина та Ксенія фасують посилки і передають їх до медичних закладів — лікарень, шпиталів, центрів реабілітації та стабілізаційних пунктів.

Усі свої вироби волонтерки передають абсолютно безкоштовно.

Аби масштабувати допомогу, у Швейної роти є сайт.

Раніше ми писали, 20 років забезпечує містян водою: історія інженерки «Дніпроводоканалу», яка поєднує роботу з волонтерством.

Також ми писали про історію головного інженера КП «Жилсервіс-5» з Дніпра.

Категорія: Війна, Новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: