Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Дніпро без бар’єрів: історія подружжя з порушеннями зору, яке знайшло творчу реалізацію в рідному місті

Як Дніпро стає містом без бар’єрів: історія подружжя, яке знайшло творчу реалізацію в рідному місті - Наше місто

Тема безбар’єрного простору актуальна в будь-який час. В реаліях повномасштабного вторгнення кількість людей, які користуються кріслом колісним чи мають протез або вади зору буде лише збільшуватись. Про це наголошують і самі військові. Тому місто повинно бути комфортним та доступним, передає «Наше місто».

Марія Дружко і Станіслав Чирченко письменники, актори озвучування, координатори різноманітних конкурсів. Марія також співзасновниця видавництва «Дружко» координаторка Всеукраїнської мистецької спільноти «VivArt». Усіх напрямків діяльності не перелічити. І все це подружжя втілює, маючи вади зору. Марія наголошує, що попри інвалідність, думки виїхати за кордон не було. Адже саме у Дніпрі та області вони з чоловіком бачать свою творчу та соціальну реалізацію

«У нас в Україні набагато краще розвинута сфера IT, все що пов’язано із застосунками та додатковими програмними забезпеченнями, ніж в інших країнах. Наприклад ті самі онлайн-банкінги. В Європі з цим ціла проблема. Друзі кажуть, що у них немає таких застосунків, як у нас. Зараз у нас ми йдемо до покращення безбар’єрного простору, це помітно. Наприклад, я давно не зустрічав світлофорів, які би не подавали звукові сигнали», – поділився Станіслав Чирченко.  

Варто нагадати, що минулого року депутати міської ради затвердили Програму зі створення безбар’єрного простору в Дніпрі на 2024–2028 роки. Мета – забезпечити рівні можливості щодо пересування, роботи, отримання освіти, медичної допомоги для усіх груп населення.

Приміром, значна кількість медичних закладів в місті оснащена пандусами для більш зручного заїзду людей, які користуються колісними кріслами. Такі ж пандуси встановлюються біля адміністративних будівель, соціальних закладів та інших важливих для людей муніципальних об’єктів. Всі сучасні міські тролейбуси та певна кількість автобусів, що перевозять пасажирів, вже оснащені пандусами. Під час ремонтів доріг та тротуарів в місті створюються зручні пониження для зручності людей.

Також міський центр соціальної допомоги пропонує Транспортні послуги «Соціальне таксі» – це безкоштовний сервіс, який дозволяє людям з інвалідністю пересуватися по місту на спеціалізованому авто, отримуючи доступ до важливих послуг і установ.

Детальніше про те, як місто розвиває безбар’єрний простір – дивіться у нашому відео.

Нагадаємо, Дніпро безбар’єрний: що змінилося у місті і як це допомагає людям з різними потребами.

Раніше ми писали: Бачити серцем: як живуть у Дніпрі люди з вадами зору.

Читайте також: Марія Дружко і Станіслав Чирченко: про любов, творчість і не бажання виїхати з України.

Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня, Україна

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: