
Цікавий та перспективний напрям, який дозволяє перетворювати відходи в доходи – виробництво біометану. Це той самий газ метан, але отриманий не з газових родовищ, а утворений в процесі метанового бродіння біомаси, твердих чи рідких органічних відходів: на звалищах, болотах, у каналізації, у вигрібних ямах тощо.
До початку великої війни потенціал виробництва біометану в Україні експерти оцінювали в 7,8 млрд куб. м на рік. Такий газ можна закачувати в газову мережу України, а також експортувати до ЄС, де він користується значним попитом.
Біометан як повний аналог природного газу можна використовувати для виробництва теплової та електричної енергії. Крім того, він може служити сировиною для хімічної промисловості.
Експерти пояснюють: біометан можливо добувати з відходів тваринництва, харчової промисловості, стічних вод та ТПВ, буквально – перетворюючи відходи у корисну речовину, паливо.

Так виглядає виробництво біометану української компанії Vitagro, яке може виробляти до 3 млн куб.м біогазу
У попередні роки комерційні компанії (зокрема – з агросектору, де достатньо сировини) вже інвестували у виробництво біогазу. Наступний крок – додати технологію очищення біогазу від СО2 – і маємо біометан.
А кілька компаній з України вже почали продавати біометан в Європу. До речі, зазначимо: виробництво газу з відходів – справжній європейський тренд. У ЄС загалом працюють понад 1,3 тис. біометанових заводів.
Категорія: Важливо, ЖКГ, Новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Дніпро, Новина Дніпра