
На більшості річок України спостерігається низький рівень водності. У цьому році весняне водопілля є одним із найменших за весь період спостережень. Окрім цього, нестача води може спричинити пересихання малих річок. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на Український гідрометеорологічний центр.
У повідомленні йдеться, що рівні води на річках Дніпро, Десна, Сіверський Донець та їхніх притоках залишаються нижчими за середні багаторічні значення. На решті річок водопілля слабко виражене, а водність залежить від кількості опадів.
Фахівці попереджають про можливе раннє маловоддя, що може призвести до нестачі води та погіршення екологічної ситуації.
Кліматолог Віра Балабуха в інтерв’ю виданню «УП. Життя» зазначила, що загальні зміни клімату впливають на стан водних ресурсів.
«Зимовий період – коли середня температура за добу нижча за 0°C і тримається понад 5 днів – став коротшим майже на місяць. І він дійсно теплішає. Через це зменшується тривалість сезону опалення, а для підтримки комфортної температури потрібно менше ресурсів, ніж 30 років тому», – зазначила вона.
Також, за її словами, сильно скорочується період стійкого залягання снігового покриву. Це впливає на водність річок, які мають снігове живлення, а як наслідок – з’являються проблеми з водними ресурсами.
Цей же фактор впливає на інтенсивність посух. Звідси – підвищення пожежної небезпеки. Пожежонебезпечний період 2025 року може бути досить інтенсивним, застерігає кліматологиня.
Раніше ми писали, як погода впливає на самопочуття та чи можна уникнути негативних наслідків.
Також ми писали, у Дніпрі зафіксовано історичний температурний рекорд березня.