
У межах державної програми єВідновлення українці, чиє житло було пошкоджене або повністю знищене, можуть отримати компенсацію для відбудови або придбання нового житла. Одна з пріоритетних категорій – ветерани війни та військовослужбовці, пише «Наше місто» з посиланням Міністерство розвитку громад та територій України.
З лютого 2025 року уряд розпочав фінансування програми єВідновлення для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), виділивши на це 15 мільярдів гривень. Військові мають пріоритетне право на компенсацію, зокрема:
- учасники бойових дій, особи з інвалідністю, отриманою внаслідок війни
- особи, призвані на військову службу за мобілізацією
- родини загиблих захисників
Як отримати компенсацію за знищене житло
Для отримання компенсації у формі житлового сертифіката необхідно мати актуальну довідку ВПО. Оформити її можна через портал або застосунок Дія або в ЦНАП. Довідку можна отримати навіть у випадку переміщення в межах однієї громади.
Після оформлення довідки заява на бронювання коштів буде переведена до черги для ВПО (пріоритетний статус при цьому зберігається).
Детальніше: http://bit.ly/4hJSIeO
Процедура подачі заявки
Подати заявку на компенсацію можна через:
- застосунок або електронний портал Дія (https://bit.ly/4c0594N)
- ЦНАП
- нотаріуса
У заявці необхідно вказати свою пільгову категорію.
Важливо! Перед подачею заявки потрібно подати інформаційне повідомлення через Дію, ЦНАП або нотаріуса (https://bit.ly/4iFBGzI). Для цього право власності на житло має бути зареєстроване в Державному реєстрі речових прав. Якщо цього не зроблено, слід звернутися до державного реєстратора.

Розгляд заявки та отримання компенсації
Після подання заяви її розглядатиме комісія місцевої влади, яка:
- підтвердить факт руйнування житла
- визначить суму сертифіката
- внесе дані до Реєстру пошкодженого та знищеного майна
Під час контакту з комісією потрібно надати документи, що підтверджують пільговий статус.
Після підтвердження комісія ухвалює рішення про компенсацію, а заявник отримує відповідне повідомлення в Дії. Далі необхідно забронювати кошти для купівлі нового житла.
Спільна реалізація житлових сертифікатів
Якщо знищене житло перебувало у спільній власності, кожен співвласник може отримати окремий житловий сертифікат. Їх можна використати спільно або окремо.
Для спільної реалізації необхідно одночасно подати заяву на бронювання коштів. Важливо, щоб усі співвласники відповідали критеріям програми для ВПО (актуальна довідка ВПО та відсутність іншого житла у власності). Якщо ж один із власників не відповідає цим вимогам, їхні заявки будуть розглянуті у різних чергах очікування.
Після підтвердження бронювання є 30 днів для укладення угоди купівлі-продажу нового житла.
Нагадаємо, раніше ми писали, що 11 березня ворог здійснив масовану «шахедну» атаку на Дніпро. З вечора і до самого ранку на Дніпропетровщині працювала ППО. Захисники неба знищили 19 БпЛА. Вранці 12 березня вибухи пролунали у Кривому Розі. Голова ДніпроОВА Сергій Лисак повідомив, що через ворожу ракетну атаку загинула жінка. Їй було 47 років.
Читайте також: Що відбувається на місці ворожої атаки у Дніпрі.
Пошкоджений інфраструктурний об’єкт: що відбувається на місці ракетного удару у Кривому Розі.
Наслідки ворожої атаки дронами на Дніпро: розтрощені приватні будинки і міська інфраструктура.
У Дніпрі комунальні служби ліквідовують наслідки нічної масованої атаки РФ.