Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Перші ознаки ожиріння у дітей: як батькам не проґавити проблему

ознаки ожиріння у дітей

Ожиріння стає серйозною проблемою сучасного суспільства. Статистика невтішна — протягом декількох років кількість дітей з надмірною вагою стрімко зросла. Про це журналістам «Наше місто» сказала Аліна Едуардівна, сімейна лікарка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Батьки можуть помітити перші симптоми ожиріння у дитини, звернувши увагу на швидкий набір ваги, постійну втомлюваність і відмову від фізичних активностей. 

Аліна Едуардівна, сімейна лікарка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги.
Аліна Едуардівна, сімейна лікарка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги.

– У дитини з’являється задишка навіть при незначних фізичних навантаженнях, – наголошує сімейна лікарка. – До того ж, на тілі дитини можна помітити розтяжки. Це пов’язано з тим, що вона швидко набирає вагу, а шкіра не може так швидко розтягуватись, бо вона не настільки еластична.  Зростаючий апетит до солодкого та жирної їжі також може бути однією з ознак.

Здорове харчування має бути основою боротьби з ожирінням. Батьки повинні стежити за тим, щоб дитина харчувалась регулярно, із збалансованим раціоном, який містить достатньо фруктів, овочів, білків та клітковини. Важливо обмежити споживання швидких вуглеводів, таких як солодощі та фастфуд.

ожиріння серед дітей

– Приклад здорового харчування можуть подати батьки, адже як харчуватимуться вони, так і харчуватиметься дитина, – пояснила Аліна Едуардівна. – Перш за все – це має бути регулярне харчування, 3-4 прийоми їжі на день. Невеликі порції, фрукти, овочі, бобові, цільнозернові продукти. Клітковина дуже важлива. Білки та жири також мають бути у раціоні. А от смажені продукти необхідно замінити на варені, тушковані або запечені.

Фізичні навантаження мають величезне значення для профілактики та лікування ожиріння. Вони допомагають нормалізувати рівень цукру в крові, зміцнюють серцево-судинну систему та покращують загальний фізичний стан.

– Заняття спортом підвищують самооцінку дитини, знижують рівень стресу, – сказала лікарка. – Дітям рекомендовано не менше 60 хвилин фізичної активності щодня. Це може бути різноманітний спорт: футбол, баскетбол, плавання, танці або навіть прості прогулянки.

Правильне харчування, регулярна фізична активність і позитивний приклад з боку батьків — це ключові фактори, які допоможуть підтримувати нормальну вагу та здоров’я дітей.

Фото Валерія Кравченка та з відкритих джерел.

Читайте також: В Україні очікується поступове підвищення температури повітря: якою буде погода у Дніпрі.

Раніше ми розповідали як у Дніпрі під час війни працює будинок-музей Дмитра Яворницького.

Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: