Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Релоковані лікарні  у Дніпрі: як працюють та хто може отримати медичні послуги 

Михайло Чернов

Дніпро після початку великої війни став ключовою точкою притягання для сотень тисяч вимушених переселенців з регіонів, які значно постраждали від ворожої агресії. Завдяки зусиллям влади міста, благодійників, волонтерів співгромадяни-ВПО отримують прихисток, медичну допомогу в закладах охорони здоров’я, можливість працювати та почати життя заново, пише “Наше місто”.

До Дніпра завдяки сприянню місцевої влади релокувалися численні підприємства з областей, де тривають бойові дії. В тому числі – низка лікарень з Донецької та Луганської областей, з міст Бахмут, Лисичанськ, Сіверськодонецьк та багатьох інших місць.

Які медзаклади переїхали та працюють у нашому місті

Медичні колективи перемістилися до Дніпра та відновлюють діяльність у нашому місті, розповідає Наталія Шуліка, заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України. Значну частину фінансування логістичних операцій з переміщення лікарень взяли на себе обласні адміністрації. 

Наталія Шуліка

– На новому місті релоковані лікарні налагоджували роботу заново, багатьом з них це добре вдалося, є лікарні, яка показують гарні результати, – зазначає Наталія Шуілка. – Важливий аспект – релоковані лікарні, зокрема з Донеччини та Луганщини, змогли отримати підтримку від зарубіжних донорів задля відновлення діяльності.

Так, багатопрофільна лікарня з м.Бахмут наразі працює у Дніпрі у приміщенні на Мануйлівському проспекті. Цей медичний заклад створює певну конкуренцію 9-й лікарні, зазначає експертка. В лікарні загалом без тривалого очікування можна отримати консультації вузькопрофільних спеціалістів. Зокрема, тут приймають пацієнтів кардіолог, стоматолог та інші фахівці.

Релокована Лисичанська лікарня працює у двох локаціях у Дніпрі. Так, в приміщенні на вул.Мечникова надаються амбулаторні послуги (консультації спеціалістів, зокрема – травматолога, дерматолога). А в приміщенні на вул.Кедріна, 46 працює відділення, де проводиться стаціонарна (триває 14 днів) та амбулаторна реабілітація.

– Заклад має дуже добре оснащений зал реабілітації, – каже Наталія Шуліка. – Багатьом ветеранам я рекомендувала цю лікарню, яку бачила своїми очима, спрямовували туди пацієнтів і отримували позитивні відгуки. Ці послуги корисні для ветеранів, людей, які перенесли інсульт.

Лисичанська лікарня отримала від НСЗУ 10 млн грн за надання саме цього виду допомоги.

Старобільська лікарня та Луганська обласна лікарня, які релокувалися до Дніпра, надають медичну допомогу в межах амбулаторного пакету медпослуг.

Також у Дніпрі працює консультаційно-діагностичний центр м. Сіверськодонецька, зазначає Наталія Шуліка. Заклад розташовується в орендованому приміщенні в центрі Дніпра. Пацієнтам пропонується пакет амбулаторних послуг, а також допомога вузькопрофільних фахівців – рання онкодіагностика, мамографія, ведення вагітності та ін. Медичний заклад працює ефективно та має популярність у пацієнтів, за минулий рік отримав 40 млн грн оплати від НСЗУ.

– У закладі – дуже амбіційний керівник, який намагається конкурувати з медзакладами міста, – зазначає Наталія Шуліка.

Крім того, до Дніпра переїхали та працюють низка лікарень, які надають пацієнтам медичні послуги первинного рівня –  загалом це до 10 релокованих медичних закладів.

З 2024 року в місті діють дві лікарні з Торецька, одна – з м.Бахмут Донецької області. Загалом у закладах працюють 20 сімейних лікарів. Крім того, нещодавно до Дніпра прибула лікарня-первинка з м.Курахове.

Також первинну медичну допомогу можна отримати в низці медичних закладів з Луганської області – в релокованих лікарнях з міст Старобільск, Сіверськодонецьк (4 сімейних лікарі), Лисичанськ, Рубіжне (загалом – 10 сімейних лікарів).

На новому місці починали все заново: як клініка Гіппократ з Сіверськодонецька працює у Дніпрі

Фахівці релокованих лікарень активно відновлюють свою діяльність у Дніпрі та беруть участь у соціально важливих ініціативах.

Лікарі клініки “Гіппократ” з м.Сіверськодонецьк переїхали до Дніпра і вже два роки працюють у нашому місті. Медичний заклад – чудовий взірець сімейної професійної династії. Клініку очолює Вадим Водяник, лікар-офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург, кандидат медичних наук, який має 25 років професійного стажу. Разом з ним працюють син – також лікар-офтальмолог, дружина та невістка, які спеціалізуються на професійній косметології.

Вадим Водяник

Через вороже вторгнення вони були вимушені покинути рідне місто та свій дім, розповідає Вадим Валерійович. Певний час працювали на Західній Україні, потім переїхали до Дніпра. На новому місці довелося починати життя та професійну діяльність наново – купувати обладнання, орендувати приміщення.

З часом до кваліфікованих лікарів все активніше стали звертатися пацієнти – і дніпряни, і вимушені переселенці.

Зараз у медичному центрі Гіппократ висококваліфіковані лікарі надають медичні послуги, використовуючи сучасні протоколи лікування, які приносять результат. У клініці – сучасне обладнання, яке дозволяє проводити повноцінну діагностику та ефективне лікування. 

Керівник медичного центру займається лікуванням таких захворювань ока, як катаракта, глаукома, короткозорість, далекозорість, астигматизм, запальні хвороби. Загалом за час своєї медичної практики Вадим Валерійович повернув зір понад 15 000 пацієнтам.

– Вадим Валерійович перевірив мій зір, вказав на деякі ускладнення, що пов’язані з віком, та надав рекомендації щодо використання окулярів, – каже дніпрянин Михайло, якому проводили обстеження в клініці.

Лікар-офтальмолог Ірина Мерщанська обстежує пацієнтку

Зараз клініка “Гіппократ” бере участь у важливих соціальних ініціативах, зокрема – проводить безкоштовне обстеження зору та лікування для ветеранів. Загалом фахівці постійно розвиваються та підвищують майстерність.

– Офтальмохірург має завжди тримати «руку на пульсі» для того, щоб постійно удосконалювати методи лікування та забезпечувати  максимальний результат для пацієнта, – зазначає Вадим Водяник.

Хто може отримувати медичні послуги у релокованих медзакладах?

Актуальне та важливе питання для багатьох мешканців нашого міста – чи надають релоковані лікарні з інших областей, що працюють в Дніпрі, медичні послуги первинного та вторинного рівня усім мешканцям міста, або лише шановним переселенцям?

Варто знати: наразі у вітчизняній медицині діє принцип екстериторіальності – тобто громадяни можуть звертатися до будь-якого лікаря в тому місці, де їм зручніше, пояснює заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Наталія Шуліка.

 – На практиці, звісно, буває так –  переселенці, які мешкають у Дніпрі, дізнаються про роботу релокованих лікарень саме з їх міст та областей, – зазначає пані Наталія. – А фахівці з таких медзакладів часто приїздять до шелтерів, в місця проживання громадян-ВПО та розповідають про свої лікарні та медичні послуги.

Тож і переселенці, і дніпряни можуть обирати собі сімейних лікарів або у дніпровських лікарнях, або серед фахівців у релокованих лікарнях. 

– Я сама маю декларацію з лікаркою з Бахмута, вона – гарний спеціаліст, також мені зручно через вдале розташування закладу, – пояснює пані Наталія.

Як можна обрати нового сімейного лікаря?

Пацієнтам варто знати: якщо вас з певних причин не влаштовує нинішний лікар – можна просто знайти іншого, звернутися до нього, укласти декларацію з новим фахівцем.

Адже вибір сімейного лікаря – вільний, а процедура переходу – достатньо проста. Приміром, якщо людині з певних причин зручніше звертатися до іншого сімейного лікаря, або комфортніше навідувати фахівця у лікарні, яка розташована ближче до дому, то можна укласти декларацію з новим лікарем, а попередня декларація скасовується.

Від сімейного лікаря можна отримувати направлення до вузькопрофільних спеціалістів. При цьому знову ж таки – обирати цього фахівця пацієнт може вільно, адже в направленні не вказується конкретне прізвище, уточнює Наталія Шуліка. Сімейний лікар може порекомендувати профільного спеціаліста, але не має нав’язувати цей вибір.

– Якщо є електронне направлення, приміром, до кардіолога – можна звернутися до будь-якої лікарні, яка має договір з НСЗУ, де працює кардіолог, – уточнює пані Наталія.

Варто знати: якщо пацієнт не задоволений медичними послугами, або якщо йому відмовляють у певній допомозі, людина потребує роз’яснень  – можна звертатися до Контакт-центру Національної служби здоров’я України за номером 1677

Фото Володимира Федорищева

Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: