
Стихійні звалища, які утворюють самі мешканці – актуальна проблема для Дніпра, який профільні комунальні служби щодня прибирають та роблять чистішим, пише Наше місто.
Найчастіше звалища просто неба формуються на межі приватного сектору та висотної забудови, біля нежилих приміщень, поблизу посадок тощо, наголошують спеціалісти Департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради. Крім того, мешканці скидають будівельне сміття, уламки, віконні рами до контейнерів, які призначені виключно для побутових ТПВ.
Днями фахівці Департаменту проконтролювали стан контейнерного майданчика на вул.Рилєєва. Тут комунальники прибрали великогабаритні відходи, які накопичилися через недбалість мешканців та порушення правил поводження з відходами.


Локація знаходиться на межі приватного сектору та багатоповерхової забудови. У таких місцях часто спостерігається значне накопичення зелених відходів – обрізаного гілля, листя, трави, які мешканці приватних будинків в т.ч. викидають на контейнерні майданчики, призначені для ТПВ.

“Там, де кидається купа гілок, вона буквально за кілька годин обростає іншими відходами і перетворюється на стихійне сміттєзвалище”, – зазначає Олег Семенко, директор Департаменту екологічної політики міської ради.
Мешканцям приватного сектору нагадали, що можна самостійно та екологічно утилізувати зелені відходи у власних господарствах:

“Зелені відходи можна використовувати для власних господарств – застосовувати методи мульчування та компостування, це буде корисним для родючості ґрунту”, – наголосив Ярослав Крисько, заступник директора Департаменту екологічної політики міськради.
Крім того, невідомі особи скинули у контейнери для ТПВ будівельні відходи, що є порушенням, створює додаткове навантаження на систему вивезення сміття та ускладнює роботу перевізника ТПВ

Містянам нагадують: особи, які проводять ремонтні роботи або будівництво, мають самостійно організувати вивезення таких відходів через офіційного перевізника, уклавши договір. Вивезення будівельного сміття не входить у тариф на поводження з побутовими відходами.
За порушення, зокрема – скидання будівельного сміття у контейнери для ТПВ – передбачена адміністративна відповідальність. Відповідно до статті 152 КоАП на порушників складається протокол, а також накладається штраф у розмірі:
- – від 340 до 1360 гривень – для фізичних осіб;
- – від 850 до 1700 гривень – для фізичних осіб-підприємців та посадовців підприємств чи організацій – юридичних осіб.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі вдосконалили роботу Єдиної гарячої лінії. У Дніпрі у дворі будинку по вул. Сергія Єфремова усунули засмічення системи каналізації.
У Дніпрі завершилася реалізація програми співфінансування ремонтів у будинках ОСББ та ЖБК 2024: які результати.
Читайте також: Тепло та вода в оселях, охайні будинки, освітлення вулиць: підсумки 2024 року у сфері ЖКГ Дніпра.
Категорія: ЖКГ, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Дніпро, Новини Дніпра