
У Дніпрі СБУ та ДБР викрили суддю, який незаконно привласнив орендовану квартиру в центрі міста. За даними джерел, йдеться про суддю Бабушкінського районного суду Ігоря Кондрашова. Подробиці цієї історії читайте у матеріал «Наше місто».
Служба безпеки спільно з Державним бюро розслідувань 21 лютого повідомили про викриття судді з Дніпра, який міг незаконно привласнити орендовану квартиру в центрі міста. За інформацією наших джерел, мова може йти про суддю Бабушкінського районного суду Дніпропетровська Ігоря Кондрашова.
Служба безпеки повідомила про суддівське рейдерство. Фото – пресслужба СБУ
За даними слідства, суддя, використовуючи своє службове становище, підробив документи та переоформив право власності на орендовану ним квартиру на себе.
«Посадовець підробив документи, в яких «дописав», що нібито викупив це помешкання у потерпілої за 412 тис. гривень. Потім фігурант подав до суду цивільний позов про визнання договору дійсним. А на додачу «підкріпив» його фальшивою розпискою від власниці квартири про начебто отримані нею кошти за продаж нерухомості», – повідомили правоохоронці.
Як встановило слідство, суд виніс заочне рішення, яким начебто визнав право судді на чуже житло. Наразі триває досудове розслідування. Судді загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Що відомо про суддю
Громадська активістка Наталія Ешонкулова повідомила, що суддя, який ніби привласнив чуже майно – це суддя Бабушкінського районного суду Дніпропетровська Ігор Кондрашов.

Активістка Наталія Ешонкулова розповіла про можливий зв’язок судді та тих, кого вона вважала причетним у нападі на себе.
«Ігор Кондрашов – це той суддя, який виніс вирок проти права на власну думку та на користь «рейдера» Мархасіна», – йдеться у пості Наталії Ешонкулової.
Нагадаємо, що суддя Ігор Кондрашов розглядав позов про захист честі та гідності, за яким активістку засудили до сплати понад 1 тисячі гривень компенсації на користь того, кого вона вважала причетним до свого побиття – Віталія Мархасіна.
«Не зробивши жодної експертизи, Кондрашов встановив, що кожен допис, що стосується Мархасіна, є твердженням, а не оціночним судженням, – вважає Наталія Ешонкулова. – Подала в апеляцію, але вони навіть не стали розбиратися, як і в справі про замах на моє життя».
За її словами, коли суддя Кондрашов виніс рішення про виплату компенсації за дописи у соцмережі, того ж місяця він отримав рішення про малогабаритну «однушку», щодо якої зараз відкрите кримінальне провадження.
«Нібито жінка (власниця квартири, яку міг привласнити суддя – ред.) не приходила до суду. Це звичайна тактика рейдерів. Вони так відправляють повідомлення, щоб відповідач ніколи у житті їх не отримав, а розписка про 412 тисяч гривень підроблена», – розповіла активістка ті підкреслила, що судді могли «допомогти» отримати квартиру взамін на лояльність у справі проти активістки.
Роль судді Кондрашова в нападі на журналістів УП
Суддя Бабушкінського районного суду Дніпра Ігор Кондрашов також опинився в центрі скандалу через справу про напад на журналістів.
У лютому 2022 року в Дніпрі напали на представників видання «Українська правда». Нападники застосували силу, відібрали техніку та заважали журналістам виконувати свою роботу.
Поліція швидко встановила особи підозрюваних, і їм оголосили про підозру за статтею про перешкоджання журналістській діяльності. Двох із них звинуватили ще й у грабежі, оскільки вони забрали особисті речі потерпілих. Прокуратура вимагала для них суворіших запобіжних заходів – цілодобового домашнього арешту, щоб вони не могли впливати на слідство.
Однак суддя Ігор Кондрашов ухвалив рішення відпустити усіх підозрюваних під особисте зобов’язання. Це означало, що вони залишалися на свободі без жодних обмежень. Таке рішення обурило як журналістську спільноту, так і громадськість.
За даними Вищої ради правосуддя, у 2008 році Ігор Кондрашов закінчив Донецький національний університет та отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство». У січні 2025 року відносно судді мали розглянути скаргу Дніпропетровської обласної прокуратури.
Нагадаємо, що з відкриттям кримінального провадження суддя не втратить посаду, бо за правилами це має вирішувати Вища рада правосуддя.
Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Головне, Новини Дніпра, СБУ, Суд