Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ У Дніпрі до Дня Героїв Небесної Сотні відкрилася унікальна виставка

У Дніпрі до Дня Героїв Небесної Сотні відкрилася унікальна виставка - Наше місто

20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні — людей, які віддали своє життя за свободу та гідність під час Революції Гідності 2013-2014 років. Ці події назавжди змінили історію нашої країни та стали символом боротьби за незалежність. Як у Дніпрі вшановують Героїв Небесної Сотні, розповість «Наше місто».

Архітектура протесту: від Майдану до сьогодення

Виставка «Протест. Архітектура», що проходить у Дніпрі на базі Музею сучасної російсько-української війни, є нагадуванням про те, що боротьба за свободу відбувається не лише на полі бою, а й у містах, на площах, у громадських просторах. Проєкт, створений спільно з музеєм Революції Гідності, німецьким музеєм архітектури та музеєм прикладного мистецтва Відня, демонструє, як люди в різних куточках світу використовували архітектуру для протестів та опору режимам.

«Це не просто про Україну, це про боротьбу за свободу в усьому світі. Ми показуємо, як через барикади, наметові містечка, символіку протестувальники відстоюють свої права. Але Майдан займає в експозиції особливе місце, адже саме тут, попри холод і репресії, українці встояли», — розповідає Ганна Терянік, завідувачка відділу музею сучасної російсько-української війни.

Дніпро і Небесна Сотня: пам’ять про перших загиблих

Дніпропетровська область болісно пережила події Майдану, адже серед перших загиблих були її мешканці. Під час екскурсій у музеї особливу увагу приділяють історіям Героїв Небесної Сотні, розповідаючи, як почалися розстріли, які жертви довелося принести українцям заради змін.

«Ми завжди наголошуємо, що Небесна Сотня — це не просто імена на меморіальних дошках. Це люди, які мали мрії, сім’ї, роботу, але не могли залишатися осторонь. Їхня самопожертва стала фундаментом для нової України», — зазначає Ганна Терянік.

Боротьба, що триває

Події Майдану стали прологом до нового етапу боротьби — війни з російським агресором, яка триває досі. Багато активістів Революції Гідності пішли на фронт у 2014 році й сьогодні продовжують захищати країну.

«Коли ми бачимо, як українці виборюють свою свободу навіть у найскладніших умовах, стає зрозуміло, що гасло «Борітеся — поборете» не втрачає своєї актуальності. Воля до боротьби, яка була на Майдані, нині живе на передовій», — підкреслює завідувачка музею.

Цього року у Дніпрі відбудеться низка заходів, присвячених вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Головне — не забувати, якою ціною українці здобули свою свободу, і продовжувати боротьбу за незалежність.

Пам’ять про Героїв живе, доки ми її бережемо.

Нагадаємо, ми писали: Перший Герой Небесної Сотні: чи знають дніпряни, хто такий Сергій Нігоян (опитування).

Окрім того, говорили, як проходила Революція Гідності у Дніпрі та столиці.

Також торік журналісти «НМ» завітали у гості до батьків Сергія Нігояна та дізналися, як вони живуть сьогодні. Батько Сергія Гарік каже, що час для нього зупинився десять років тому, коли він поховав сина.

Читайте також: Отримав «Золотий Хрест» за захоплення ворожої мінометної батареї: історія захисника з ТрО Дніпра.

Автор: Максим Браілян.

Категорія: Афіша, Війна, Новини Дніпра, Новини Культури Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: , , , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: