Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ День Гідності та Свободи: дніпряни пам’ятають перші вбивства на Майдані

Дарина Сухоніс

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві історичні події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року. Євромайдан у Дніпрі стояв майже пів року – з кінця листопада 2013-го по березень 2014-го, передає “Наше Місто”.

Активісти зазнавали побиття й переслідувань, на них відкривали кримінальні провадження, саджали до СІЗО. Попри це люди виходили на вулиці міста. Знаковою була неділя  26 січня 2014 року під Дніпропетровською облдержадміністрацією відбулися сутички між людьми, які прийшли на чергове зібрання Євромайдану, та так званими “тітушками”. Останні діяли під прикриттям влади та міліції.

“Тут було багато людей, з дітьми. Тоді у повітрі буквально весіла напруга. не певність того, що нас чекає далі”, – згадує учасник Євромайдану у Дніпрі, письменник та журналіст Фідель Сухоніс.

Ранок неділі, 26 січня 2014 року. Після обіду почнуться криваві сутички\ фото з відкритих джерел

Під час Революції гідності в Києві на Майндані  першим убили Юрія Вербицького, другим – Сергія Нігояна з Дніпропетровщини. Сергій за національністю вірменин, але народився в Україні. Його сім’я переїхала через війну в Нагорному Карабасі. Поховали чоловіка в його рідному селі Березнуватівка. Фідель Сухоніс згадує, як ніс труну того дня.

Поховання\ фото з особистого архіву

“Це було без перебільшення, всенародне поховання. Труну на кладовище несли більше 3 кілометрів, виключно на руках. Було холодно. Люди співали гімн…”, – згадує він.

В рідній школі є музей на честь Сергія. Йому посмертно присвоєно Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка»  та Медаль «За жертовність і любов до України». В міста країни вулиці названі його іменем. Весь світ бачив відео, де він декламує твори  Шевченка. А фото Сергія в червоній касці з бородою впізнають далеко за межами України.

Пам’ятник на могилі Сергія у селі Березнуватівка\ фото Валерій Кравченко

Але поза цим є просто трагедія і біль. Баткьків, які поховали свого єдиного і найкращого у світі сина. Як і біль тисячів родин, які сьогодні ховають своїх синів та дочок. Бо зараз, як і  тоді вони виборюють свободу. З ворогом, який в той чи інший час мав різне втілення, але завжди залишався незмінним – росія. Країна, яка напала на суверенну державу. Колективне зло, яке становить загрозу всьому цивілізованому світові. Пам’ятайте про це і щодня робіть все від себе залежне, аби ці смерті були не марними.

Раніше ми писали, що Борис Філатов вшанував памʼять Героїв Небесної Сотні

Категорія: Відео, Війна, Новини Дніпра

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: