
У Дніпрі, в сквері Героїв, відбулося відкриття шостої частини проєкту «Історії Героїв». Завдяки цьому проєкт поповнився новими історіями про захисників України, і тепер загальна кількість представлених розповідей становить 270. Ця ініціатива, започаткована 29 серпня 2024 року, в День пам’яті захисників і захисниць України, є важливою платформою для вшанування подвигів українських військових, пише «Наше місто» з посиланням на прес-службу міськради.
У межах проєкту щоразу у сквері встановлюють 15 тригранних конструкцій, кожна з яких містить три банери. Таким чином одночасно розміщують 45 історій героїв, пов’язаних із Дніпром, які віддали життя за Україну.
«Коли почалося повномасштабне вторгнення, мій чоловік одразу пішов боронити Україну. Він казав: якщо я не піду, то ворог прийде до нас. Воював на Херсонському напрямку. Отримав поранення, але знову повернувся на передову. При виконанні бойового завдання загинув на Херсонщині. Чоловік був дуже доброю, веселою людиною, як кажуть – душею компанії. Звісно, важливо, щоб у місті увічнювали пам’ять героїв, які віддали свої життя, щоб ми жили у мирних містах. Їхній подвиг – безцінний», — каже пані Марія, удова захисника Андрія Партакея.


Дніпрянин Богдан Юрченко відвідав відкриття шостої частини проєкту «Історії Героїв», де на одному з банерів була розміщена світлина його батька, Павла Юрченка. Чоловік розповів, що його батько захищав Україну з 2017 року та загинув у травні 2022-го на «Азовсталі».
«Батько захищав Україну ще від 2017 року. Загинув у травні 2022-го на «Азовсталі». На жаль, тіла нам ще не передали. І це єдине місце, куди ми можемо прийти до батька для вшанування його пам’яті. Такі алеї героїв повинні бути, щоб подвиг захисників пам’ятали», — додав Богдан Юрченко.
За словами в. о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради Сергія Луденського, на кожному банері розміщено QR-код, що веде на сайт memory.dp.ua, де можна дізнатися більше про мешканців міста, які віддали життя за незалежність України. Подібну алею пам’яті загиблих Героїв нещодавно відкрили й у Новокодацькому районі, а в майбутньому планується створення нових меморіальних комплексів.
«Уже вшосте оновили світлини на алеї у цьому сквері в межах проєкту «Історії Героїв». У місті планується ще створення таких меморіальних комплексів. Нещодавно у міській раді створили управління ветеранської політики, яке уособлюватиме зокрема й цю роботу. Нагадаю, що місто виготовляє меморіальні дошки загиблим захисникам, які встановлюють на навчальних закладах. Так само історії Героїв розміщуються і в Музеї історії Дніпра», — зазначив Луденський.


Нагадаємо, у Дніпрі урочисто відкрили нову меморіальну дошку на честь Героя України Вʼячеслава Чорновола.
Окрім того ми розповідали історію військового з Закарпаття, який повернувся з Польщі та пішов на війну
Читайте також: Брав участь у розмінуванні Харківщини, Херсонщини та Донеччини: історія загиблого піротехніка ДСНС.
Фото: прес-служба міськради.
Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Війна, Війна росії проти України, Головне, Дніпро, Загинув боєць, Історія, Новини Дніпра