
Ще кілька десятиліть тому бобри значилися в регіональній Червоній книзі і зустрічалися в нашій області рідко. Тепер же цього звіра помічають не тільки в місцевому заповіднику, а й у межах міста. Так, співробітники парку імені Т.Г. Шевченка помітили сліди життєдіяльності бобрів на Монастирському острові. Ці великі водні гризуни обрали територію острова як кормову базу та місце для відпочинку, хоча хатинок там не будують, пише «Наше місто» з посиланням на Департамент парків та рекреації Дніпровської міської ради.
За словами Ірини Акулової, спеціалістки КП «Міська інфраструктура», бобри живляться корою дерев, надаючи перевагу тополі, вільсі, осиці та вербі. Вони майстерно підгризають стовбури, спрямовуючи дерева у потрібному напрямку, після чого обгризають гілки та обробляють деревину на зручні для транспортування шматки.



Побачити бобрів непросто — ці обережні тварини активні переважно вночі та уникають людей. Водночас, Монастирський острів став для них сприятливим місцем проживання, адже є об’єктом природно-заповідного фонду з добре збереженими ландшафтами.
Чи можуть бобри нашкодити природі острова
Хоча бобри виконують важливу екологічну роль, контролюючи рівень води та створюючи сприятливе середовище для інших видів, їхня життєдіяльність може загрожувати екосистемі.
Основні ризики:
- Знищення дерев – бобри активно згризають дерева, що може змінювати ландшафт та спричиняти ерозію ґрунтів.
- Затоплення територій – якщо вони почнуть будувати греблі, це може змінити рівень води в екосистемі.
- Зміна рослинного покриву – зникнення певних порід дерев впливає на інші рослини та тварин, що мешкають на острові.
Фахівці рекомендують спостерігати за популяцією бобрів та за необхідності регулювати їхню чисельність.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі фіксують нашестя бобрів у зелених зонах.
Читайте також: У селі біля Дніпра бобри нищать дерева та лякають місцевих мешканців.