Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Чорнобиль: долі та спогади ліквідаторів аварії із Дніпра

Чорнобиль і Дніпро: Спадщина катастрофи

Дніпро тісно пов’язаний із Чорнобилем, адже після аварії багато його мешканців стали ліквідаторами. Вони працювали над зменшенням наслідків катастрофи. Дніпро прийняв тисячі переселенців із зони відчуження та постраждалих від радіації, пише “Наше місто”.

15 грудня 2000 року Чорнобильська атомна електростанція офіційно припинила виробництво електроенергії. Останній, третій енергоблок, було зупинено поворотом ключа за наказом Президента України. Але катастрофа, що сталася у 1986 році, продовжує впливати на життя тисяч людей.

Ігор Турчин, голова ГО ДМС «Союз Чорнобиль України», ділиться болючими спогадами про ліквідацію аварії, умови роботи та те, як із часом змінилося ставлення держави до чорнобильців.

Чому закон про чорнобильців, який спочатку здавався ідеальним, поступово втрачав свою силу.  Як люди, які рятували світ, жили після аварії. Як Дніпро вшановує пам’ять жертв Чорнобиля?

Спогади ліквідаторів із Дніпра, які на власні очі бачили, як зводили саркофаг, працювали на даху третього енергоблоку та відчували на собі наслідки радіації.

Подробиці у нашому відео.

Нагадаємо, яка історія архітектора Павла Нірінберга, який змінив обличчя міста.

Ми розповідали про кінотеатр «Україна» у Дніпрі: місце зустрічей, романтики та яскравих спогадів.

Категорія: Новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: