Skip to content

Зброя в обмін на рідкоземельні метали: у $3,5 трлн оцінюють поклади корисних копалин на Дніпропетровщині

Ксенія Куземко

За оцінками аналітиків Forbes, вартість корисних копалин Дніпропетровської області становить 3,5 трильйона доларів. Цей регіон багатий на різноманітні корисні копалини, включаючи рідкоземельні метали. Ці метали є критично важливими для виробництва сучасної техніки, такої як медичне обладнання, зброя, комп’ютери та смартфони. За словами президента США Дональда Трампа, Сполучені Штати зацікавлені в отриманні цих рідкоземельних металів в обмін на свою допомогу Україні. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на ДніпроTV.

Згідно з інформацією The New York Times, Україна готова обміняти доступ до своїх запасів рідкоземельних металів на гарантії безпеки. Україна хоче укласти угоду, яка б гарантувала, що ці ресурси не потраплять до рук росії.

За словами українського високопосадовця, Україна планувала підписати угоду про співпрацю з адміністрацією Байдена ще наприкінці минулого року, але вирішила відкласти її до приходу до влади Дональда Трампа.

Ще у 2017 році видання Майнінг Ворлд у статті «Ключ до надр. Що допоможе Україні розбагатіти» наводило наступну інформацію.

«Україна володіє значними запасами кольорових та рідкісноземельних металів. У нас є унікальні родовища берилію, цирконію, танталу, комплекс фосфорних рідкісноземельних та рідкометалевих руд. Підтверджені запаси літію – найбільші в Європі. Ми маємо реальну можливість вийти на світовий ринок також із чистими та надчистими металами — галієм, індієм, талієм, свинцем, оловом», – йдеться у повідомленні.

Водночас 70% загального об’єму рідкоземельних металів розташовано у трьох областях – Донецькій, Луганській і Дніпропетровській.

Зокрема, на Дніпропетровщині, за даними Діксі Груп, зосереджені руди танталу і ніобію, цирконію, скандію, ванадію.

За оцінками Forbes, вартість корисних копалин, зосереджених на території України, сягає 14,8 трильйонів доларів. Поклади на Дніпропетровщині коштують близько трьох з половиною трильонів.

І це при тому, що Україна займає менш як пів відсотка суходолу земної кулі, втім тут зосереджено 5 процентів  всіх світових природних ресурсів, що мають критичне значення для розвитку економіки та промисловості, розповідає  президент українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.

За даними канадської фірми з оцінки геополітичних ризиків, росія окупувала українські території з покладами корисних копалин, що оцінюють у майже 12,5 трильйонів доларів. Зокрема, окуповано і близько третини покладів рідкоземельних металів в Україні, зокрема, титану та літію. Останній – це ключовий компонент для виробництва різних товарів: від смартфонів до винищувачів.

Раніше ми писали, корисні копалини на астероїдах: ректор одного з ЗВО Дніпра написав книгу про революційні зміни у освіті.

Також ми писали, російський дефолт і страйк павлоградських шахтарів: як це було у Дніпрі у 1998 році.

Категорія: Новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: