Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Компенсація за зруйноване житло: як мешканцям Дніпра допомагають відновити оселі після ворожих ударів

Компенсація за зруйноване житло: як мешканцям Дніпра допомагають відновити оселі після ворожих ударів - Наше місто

Минулого року російський безпілотник атакував один із житлових будинків у Дніпрі. Удар припав на верхні поверхи, спричинивши обвалення квартир і пожежу. Мешканці в паніці залишили свої домівки, багато хто зазнав поранень, а двоє людей загинули. Серед тих, хто вижив – Галина Петрівна, мешканка дев’ятого поверху. Вона поділилася своєю історією, пише «Наше місто».

«Це була перша година ночі. Дім спав. Ті, хто почув гул дрона, встигли прокинутися. Але більшість, як і я, почули вже вибух. Прокинулася від гуркоту, все затягнуло пилом, крізь який ледве можна було щось розгледіти. Паніка, крики, страх… Лише коли нас вивели рятувальники, стало трохи легше. Але осмислити, що повертатися додому тепер доведеться не скоро, було дуже важко», – каже пані Галина.

Будинок зазнав значних руйнувань. За даними Владислава Макарця, начальника організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення, були зруйновані два поверхи, а загалом пошкоджено шість квартир. Згодом технічне обстеження показало, що через руйнування плит довелося зачіпати ще один поверх. У процесі робіт демонтували небезпечні конструкції, після чого відновили несучі стіни, технічний поверх та покрівлю.

«Зараз жителі тих квартир, які не були зруйновані, але постраждали від залиття чи ударної хвилі, можуть проводити ремонт. Частина мешканців уже подала заявки через державну програму відновлення житла», – пояснив Макарець.

Паралельно тривають роботи з відновлення газопостачання та обслуговування інженерних мереж. Повністю заселити будинок планують уже на початку березня.

У Дніпрі за дорученням міського голови Бориса Філатова постраждалі мешканці отримують матеріальну допомогу.

«Місто забезпечило постраждалих тимчасовим житлом, надає матеріальну допомогу та підтримує в оформленні компенсаційних виплат. Ми працюємо з кожною родиною індивідуально, аби максимально пришвидшити отримання допомоги», – зазначила начальниця управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики Ірина Максименко.

Попри допомогу від міста, мешканцям довелося шукати додаткові ресурси для ремонту. Державна програма «єВідновлення» допомагає отримати компенсацію за зруйноване житло.

Галина Петрівна розповідає: «Ми вже подали перші заявки. Деякі мешканці отримали дзвінки щодо проведення повторного огляду. Спочатку була комісія, яка зафіксувала руйнування, а тепер за заявкою мешканців визначають конкретні суми компенсацій. Це дозволяє почати ремонт у квартирах».

Попри пережите, мешканці будинку не втрачають віри. Вони поступово повертаються до нормального життя, об’єднуючись у боротьбі за відновлення своїх осель. Війна принесла їм страшні випробування, але не забрала головного – віри у перемогу та взаємної підтримки.

Нагадаємо, як дніпрянам отримати компенсацію.

Раніше ми писали, «єВідновлення» на Дніпропетровщині: яку суму від держави отримали власники пошкодженого і зруйнованого житла.

Також ми розповідали історію Надії, яка пережила два місяці пекла з дітьми в підвалах Маріуполя. Також говорили, що ООН запускає нову програму допомоги для ВПО на Дніпропетровщині.

Читайте також: У Верховній Раді визнали, що міські голови не відповідальні за мобілізацію.

Категорія: Відео, Війна, Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , , , , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: