
Кліматичні зміни дедалі частіше провокують екстремальні погодні явища, які впливають на наше повсякденне життя та аграрну діяльність. За словами начальника Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології Василя Гринчака, останніми роками ми спостерігаємо тривалі періоди засух та температурні рекорди, пише «Наше місто».
«У 2023 році ми пережили засуху без значних опадів, яка тривала понад 100 днів — з 21 червня до другої декади жовтня. Таке явище досягло критеріїв стихійного, і це вплинуло навіть на терміни посіву озимих культур. Такої засухи не було за останні 50 років», — зазначив експерт.
Весняно-літні засухи трапляються не так часто, як осінньо-літні, але вони також можуть мати значний вплив на врожаї. Щодо найближчого майбутнього, Гринчак зазначив, що сильних снігопадів чи аномальних морозів поки не прогнозується. Проте у лютому можливі виходи циклонів, які можуть принести різні типи опадів, зокрема змішані: дощ, сніг, ожеледь.
«У нічний час на нас чекає невеликий мороз, а вдень температура коливатиметься між нулем і мінус двома. Проте лютий може бути непередбачуваним через циклонічну активність», — додає синоптик.
Хоча вплинути на погодні умови ми не можемо, мінімізувати їхній вплив — цілком реально. Василь Гринчак радить:
- При заморозках на присадибних ділянках можна використовувати накриття або дим, який підвищує температуру на один градус.
- Під час злив чи сильного вітру варто уникати старих дерев та ненадійних конструкцій.
- Ожеледь та налипання мокрого снігу вимагають підвищеної обережності на дорогах і тротуарах.
Синоптик наголошує на важливості уважного стеження за прогнозами погоди. Вчасна інформація допоможе обрати правильний одяг, запобігти неприємностям і захистити своє майно.
Екстремальні погодні явища стали новою реальністю, і наше завдання — навчитися адаптуватися до них, залишаючись у безпеці.
Раніше ми писали, в останні роки дбайливі господарі починають готуватися до висадки картоплі ще наприкінці зими, але ранній початок сезону може бути не таким ефективним, як здається. Начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак поділився важливими рекомендаціями та застереженнями щодо посадки цієї культури.
Також ми писали, чому Дніпро у січні залишається без снігу та як виглядала зимова казка минулого.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Головне, Погода, Погода в Україні, Погода у Дніпрі