Site icon Наше Місто

Правила темряви: як у Дніпрі дбають про безпеку на дорогах в темний час доби

Зима  тривоги нашої – вже третя за час великої війни. Реалії життя – тривоги, обстріли та можливі відключення світла. Про власну безпеку під час руху на вулицях міста, особливо – в темний час доби восени та взимку, містянам варто потурбуватися проактивно, пише “Наше місто”. Для цього в першу чергу слід використовувати флікери, аби стати видимими у темряві. А водіїв усіх видів транспорту закликають бути максимально уважними під час руху, особливо – у разі відключень зовнішнього освітлення.

Світловідбиваючий елемент кріпимо на одяг, рюкзак, велосипед

Серед ключових вимог, які справді рятують життя – пішоходам важливо використовувати світловідбивні предмети – спеціальні наліпки або стрічки на одязі, сумках тощо.

Мати флікери потрібно пішоходам, велосипедистам, особам, які керують самокатами, особливо – у темний час доби, в умовах відключення світла. А ще – таким правилам у наш складний час треба навчати дітей.

Ось такі флікери, які показує поліцейська пані Ганна, роблять людину видимою в темряві

Для того, щоб нагадати юним дніпрянам та їхнім батькам про правила безпеки, представники  Патрульної поліції нещодавно зустрілися з вихованцями Міського палацу дітей та молоді у міському сквері Прибережний. Дітлахи раділи зустрічі зі справжніми поліцейськими та з цікавістю слухали їх.

– Зараз дуже важливо використовувати світлоповертальні елементи (флікери), – розповідає юним слухачам Валентин Косенко, інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Дніпропетровській області. – Можна їх носити на одязі – на руці чи нозі, на рюкзаку, на шапці. Коли на одязі є флікери, водії в умовах темряви бачать пішохода на значній відстані та вчасно відреагують.

Поліцейські вручають дітям флікери: один рух – і яскрава стрічка, що світиться в темряві, фіксується на рукаві куртки.

Валентин Косенко

– Треба бути дуже обережним на дорозі, – каже Валентин Косенко. – Не забувайте флікери, беріть із собою, надягайте на одяг!  Якщо на людині є флікери чи інші світлоповертальні елементи, то її видно за 150 метрів. Якщо людина не використовує їх, ходить у темному одязі, то водій побачить пішохода лише за 10-20 метрів. Це – питання безпеки та життя.

Діти в захваті від розмови з поліцейськими, а батьки задоволені зустріччю.

– Такі просвітницькі безпекові акції дуже потрібні, – розповідає Анжеліка, мешканка Дніпра. – Ми з дочкою Аріною, якій 5 років, часто обговорюємо правила поведінки на дорозі, переходимо вулицю лише на зелене світло світлофора, а якщо немає світлофорів – лише по “зебрі”. А відтепер будемо використовувати флікери.

Водіям варто бути максимально уважними в темний час доби

Відключення світла, зокрема – й зовнішнього освітлення на вулицях – вкрай складний виклик для багатьох водіїв. Адже в ситуації, коли не працюють вуличні ліхтарі, видимість на трасах різко знижується. Отже – зростає ризик ДТП, в тому числі – за участю пішоходів.

Добре відомо: людина в темному одязі на темній вулиці з дальньої відстані є майже невидимою для водіїв  – розгледіти її  можна лише з вкрай невеликої дистанції – за кілька метрів.



Саме тому вкрай важливо використовувати флікери – світловідбивні елементи  – це життєво необхідно для безпеки пішоходів. А водіям варто бути вкрай пильними у темний час доби, особливо – в ситуації відключень. Адже в таких умовах, особливо – коли не працюють світлофори – ризик ДТП зростає. 

Сумні статистичні дані свідчать: із січня до початку грудня 2024 року на Дніпропетровщині сталося 546 дорожньо-транспортних пригод, у яких постраждали пішоходи.

– Загалом за цей період притягнуто до відповідальності понад 12500 водіїв, – зазначає Людмила Копиленко, представник прес-служби Головного управління Патрульної поліції у Дніпропетровській області. – Також 1400 пішоходів було притягнуто до відповідальності за порушення правил.

Як свідчить статистика, найнебезпечніший час для водіїв на автошляхах  в містах України  – з 17:00 до 20:00, коли триває вечірний час пік. А найнебезпечніший день тижня – п’ятниця, коли за кермо часто сідають нетверезі водії. 

Тож водіям у Дніпрі слід бути особливо уважними у вечірні години, дотримуватися правил дорожнього руху та враховувати можливі ускладнення руху через відсутність освітлення.

Де у Дніпрі місця концентрації ДТП та складні ділянки для руху

За даними поліції в Дніпрі є низка складних перехресть та автошляхів, які, на жаль, є місцями концентрації значної кількості ДТП.

Зокрема, це:

Водії міського електротранспорту – завжди напоготові

Темрява, яка виникає на вулицях міста через відключення світла, додає багато клопоту працівникам міського електротранспорту. До того ж водії автівок та пішоходи нерідко порушують правила дорожнього руху. Тож водіям тролейбусів, трамваїв треба бути максимально уважними під час роботи, особливо – в темний час доби. 

КП “Дніпровський електротранспорт” постійно проводить велику просвітницьку роботу з водіями громадського транспорту для підвищення безпеки на дорогах. Водночас уклінно просить інших учасників руху дотримуватися правил та подбати про безпеку на дорогах – з  урахуванням складних обставин нашого часу.

– Водіям в темний час доби доводиться працювати в особливо складних умовах, ретельно дотримуватися вимог безпеки,  – зазначає  Олеся Ситник, ревізор з безпеки дорожнього руху КП “Дніпровський електротранспорт”. – Всі учасники руху мають дотримуватися ПДР. Звісно, вкрай недобре, коли водії залишають автівки на зупинках громадського транспорту, на трамвайних коліях – це ускладнює рух. Окреме прохання – до велосипедистів: в умовах темряви позначайте свій велосипед та себе на дорозі. Рухатися потрібно згідно до правил, бажано – по велосипедних доріжках, або якомога правіше.

Транспортники вкотре нагадують усім пішоходам про те, що варто позначати себе в темний час світлоповертальними елементами (флікерами). В жодному разі не варто вибігати на проїзну частину перед транспортом, який рухається.

– Краще зачекати кілька секунд, аніж втратити здоров’я чи життя, – зауважує Олеся Ситник.

У Дніпрі все більше світлофорів можуть працювати навіть під час відключень

Дніпро – перше місто в Україні, в якому для забезпечення автономної роботи світлофорів під час відключень електрики почали використовувати акумулятори.

Загалом в місті встановлено 83 інвертори, до яких підключені 136 світлофорних обʼєктів, повідомляють в департаменті транспорту та транспортної інфраструктури  Дніпровської міської ради.

– Складна ситуація в енергосистемі наприкінці 2022 року змусила нас шукати рішення для безперебійної роботи світлофорів. Дніпро став першим містом України, яке почало застосовувати джерела безперебійного живлення на завантажених перехрестях. Наразі такими акумуляторами оснащено 30% світлофорних об’єктів міста, – каже Олександр Лещенко, заступник директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури  Дніпровської міської ради.

Олександр Лещенко

– Це дозволяє уникати заторів та гарантувати безпеку на дорогах навіть під час знеструмлень, – додав Ігор Мішуков, інженер ділянки світлофорних об’єктів КП «Транспортна інфраструктура міста».

Наразі у Дніпрі працює 229 світлофорів, якими фахівці керують через Центральний пункт автоматизованої системи керування дорожнім рухом. Тут цілодобово чергують спеціалісти, які стежать за тим, щоб світлофори, знаки, інформаційні табло та датчики руху працювали безперебійно.

Фото Валерія Кравченка, міської ради Дніпра

Категорія: Важливо, Влада, Новини Дніпра, Тема дня, Транспорт в Дніпрі

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version