Перший залізничний вокзал у нашому місті було відкрито в 1884 році разом із усією лінією Катерининської залізниці, пише “Наше місто”.
У серпні 1941 року вокзал тодішнього Дніпропетровська зруйнували – йшла Друга Світова війна і в місто вдерлися фашисти. Цікавий факт, але саме за часів німецької окупації збереглася найбільша кількість світлин нашої залізниці. Німці фотографували все – від станцій до прилеглих територій, однак будівлю вокзалу це не вберегло.
До кінця війни вокзал стояв повністю в руїнах і тільки після її закінчення почалась відбудова. Автором нового проєкту став Олексій Дужкін, планувалось, що вокзал займатиме територію 75 тисяч квадратних метрів. У середині 50-х років почалось будівництво. Але проєкт довелось переробляти. За новим планом вокзал тодішнього Дніпропетровська зайняв набагато меншу територію. 3 листопада 1951 року відбулась урочиста церемонія відкриття.
Новітня історія Дніпровського вокзалу почалась у 2003 році. Саме тоді наш залізничний вокзал зазнав масштабної реконструкції. Це був певною мірою відлік та початок нової ери – з 1 серпня 2003 року було відкрито швидкісний рух на дільниці Дніпро-Київ.
Раніше ми писали, один з найбільш густонаселених масивів міста: як у Дніпрі будували ж/м Лівобережний.
Також ми писали, один з найстаріших у Дніпрі: історія Свято-Миколаївського храму.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Головне, Історія, Історія Дніпра