Центр соціальної допомоги у Дніпрі – це не просто місце для реабілітації осіб з інвалідністю. Це простір, де кожен може знайти нові можливості для розвитку, відчути свою значущість та активно долучитися до важливих ініціатив. Тут займаються не лише соціальною та професійною реабілітацією, а й розвивають творчі здібності своїх підопічних, допомагаючи їм стати частиною великої справи – підтримки Збройних Сил України. Детальніше розповідає “Наше місто”.
Творчість як шлях до реабілітації: гурток в’язання «Чарівні візерунки»
Одним із найуспішніших і водночас найприємніших напрямків роботи відділення соціальної адаптації та професійної реабілітації є гурток в’язання «Чарівні візерунки». Його було відкрито у 2024 році. Тут учасники вчаться різним технікам в’язання. Це не лише корисне заняття для розвитку дрібної моторики, але й важлива частина фізичного, когнітивного та емоційного розвитку. Заняття з в’язання допомагають зняти стрес.
-Роблю це як для себе, так і на замовлення, – розповідає Андрій. – Можу зав’язати плед, сумку, шкарпетки. Це не лише заняття для душі, але й спосіб реалізувати свої здібності.
Карина вже навчилася в’язати гачком. А зараз опановує техніку в’язання на машинці.
– У мене добре виходить, – розповідає Карина. – Нещодавно зв’язала дуже гарну пару шкарпеток і шапочку. Мені заняття з в’язання допомагають розслабитися і покращують настрій.
Соціальна адаптація та професійна реабілітація: шлях до самостійного життя
У 2024 році 87 людей віком від 18 до 60 років звернулися за допомогою до відділення соціальної адаптації та професійної реабілітації для осіб з інвалідністю. Центр соціальної допомоги надає широкий спектр послуг, зокрема навчання соціально-побутовим навичкам, лікувальну фізкультуру, каністерапію та психологічну підтримку. Тут також пропонують безкоштовне харчування для підопічних.
-Наше завдання – не лише допомогти людям з інвалідністю адаптуватися до повсякденного життя, а й створити умови для їхнього всебічного розвитку, – розповідає Максим Єрьоменко, директор Міського центру соціальної допомоги. – Ми прагнемо, щоб кожен відчув свою значущість та зміг знайти себе через навчання, роботу, творчість.
Внесок у Перемогу: підтримка ЗСУ через творчість
Більш того, підопічні беруть активну участь у допомозі Збройним Силам України. Через професійну реабілітацію учасники класу шиття виготовили понад 3 300 виробів для військових – балаклави, шапки, спідню білизну та ковдри. Це не лише допомога армії, а й спосіб для людей з інвалідністю відчути свою важливість та приналежність до великої нації, що бореться за свою свободу та незалежність.
-Ми хочемо, щоб кожна людина, яка звертається до нас, відчувала свою цінність і розуміла, що її внесок у загальну справу важливий, – підкреслює Максим Єрьоменко. – Зараз у відділенні перебуває 41 підопічний, серед яких є й внутрішньо переміщені особи, для яких допомога Центру стала справжньою надією та опорою у цей складний час.
Творчість і соціальна адаптація у Центрі соціальної допомоги у Дніпрі дають людям можливість розкрити свої таланти, допомогти іншим і стати частиною великих змін. Центр підтримує своїх підопічних у найрізноманітніших аспектах їхнього життя: від навчання побутовим навичкам до підтримки в творчих пошуках і професійній діяльності.
Фото Володимира Федорищева.
Читайте також: Дніпрянка Інна Івінська, яка вижила на Перемозі, 118, допомагає жінкам стати щасливими.
Рашіне повідомлялось: Майже весна посеред зими: Дніпро у січні вражає бруньками та молодим листям на деревах .
Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Головне, Допомога у Дніпрі