Дніпро вступив у 2025 рік, який є ювілейним для роботи чинної команди міської влади, очолюваної Борисом Філатовим. Є привід згадати, які пріоритети були визначені та крок за кроком втілюються в життя, як триває робота для того, щоб наше місто було комфортним, сучасним, дружнім для усіх мешканців – дніпрян та переселенців, пише “Наше місто”.
Допомога захисникам: Дніпро постійно підтримує Сили оборони
У час великої війни ключовий виклик та завдання для влади в центрі та на місцях – підтримувати наших оборонців, які дають відсіч ворогу та в принципі роблять можливим існування держави, функціонування економіки, роботу підприємств, життя міст та громад.
Містяни можуть пишатися тим, що наразі Дніпро є лідером серед громад в Україні за рівнем допомоги Силам оборони (за винятком столиці, яка має найбільший бюджет в країні – в 3,5 рази більший ніж у Дніпра).
Від початку повномасштабної війни загальна сума суто прямої допомоги Силам оборони від мерії Дніпра сягнула майже 3 млрд гривень, зазначає міський голова Борис Філатов. Близько мільярда гривень на цю важливу допомогу місто спрямувало у 2024 р.
І це – без урахування внутрішніх, так званих цивільних витрат на війну: міська влада веде будівництво укриттів, відбудовує об’єкти інфраструктури, що постраждали від ворожих ударів, виплачує матеріальну допомогу людям на відновлення житла і майна, фінансує харчування для ВПО.
Системна підтримка Сил оборони – це принципова позиція міської влади Дніпра. І вона не залежить від наявності чи відсутності військового ПДФО або ж інших факторів, що впливають на бюджет та життєдіяльність міста, наголошують у мерії.
Протягом 2024 року влада Дніпра встигла придбати та відправити на фронт ще майже 4 тис. дронів, близько 300 автівок і квадроциклів, майже дві сотні РЕБ і стільки ж систем відеоспостереження. Ще майже 400 дронів та низка РЕБ передані бойовим бригадам наприкінці року, що минув.
Мер Дніпра Борис Філатов із захисниками України
А вже у першу декаду 2025 року міська влада передала ще понад 60 «мавіків» та 11 РЕБ бойовим бригадам ЗСУ – насамперед тим, які зараз на Покровському напрямку.
– У придбанні дронів в рейтингу системи електронних закупівель “Прозоро” Дніпро ще у 2023 р. посів перше місце серед всіх органів місцевого самоврядування, – підкреслив Борис Філатов.
Підтримка та розвиток медицини – найвищий пріоритет
Розвиток сучасної медицини, створення у Дніпрі зручного медичного простору були й залишаються пріоритетами міської влади. Ще з середини 2010-х років було докладено чимало зусиль для розвитку та модернізації закладів охорони здоров’я, для підтримки лікарів та медичних працівників з боку громади.
Тож в підсумку Дніпро мав розвинену та оновлену муніципальну медичну інфраструктуру, а головне – кваліфікованих медичних фахівців різних профілів.
З початком великої війни наше місто стало головним хабом надання першої допомоги та реабілітації для поранених, що прибувають з усієї лінії бойового зіткнення, зазначає міський голова Борис Філатов. А лікарі міських медичних установ щодня рятують життя та здоров’я поранених військових та надають потрібну допомогу цивільним громадянам.
Реабілітаційний центр, що працює в одній з лікарень Дніпра, визнано кращим в цій галузі, а його фахівці приймають до себе на навчання реабілітаційні команди з усієї країни.
Міська влада Дніпра, попри всі складнощі нашого часу, продовжує ремонти медичних закладів, купує сучасне обладнання.
– Це – додатковий шанс на збереження життя для всіх наших людей, – зауважив міський голова Борис Філатов
Минулого року модернізовано 3 найбільші міські лікарні та ще 5 амбулаторій в Дніпрі. Приміром, у клінічній лікарні № 4 відкрили нове відділення нейрохірургії, оснащене високоякісними німецькими приладами. Також відремонтовані відділення травматології та відділення загальної хірургії, де встановлено найсучасніше ендоскопічне обладнання.
Розвиток комунальної інфраструктури: ремонти будинків, оновлення доріг, модернізація мереж
Наше місто має бути охайним, доглянутим, зручним для життя, а умови для життя містян крок за кроком мають ставати комфортнішими. Саме для цього працюють профільні міські служби: такий пріоритет окреслив міський голова Борис Філатов із самого початку роботи на посаді.
Для цього за останні роки проводиться системна та масштабна робота – попри всі складнощі нашого часу. Лише в 2024 році загалом у 420 багатоповерхівках Дніпра відремонтували покрівлі, ліфти, підʼїзди та електромережі. Ще 373 таких ремонти проведено в будинках, якими керують ОСББ і ЖБК — за програмою співфінансування, для реалізації якої місто виділило понад 60 млн грн.
За останні роки завдяки постійним зусиллям міської влади пішла в минуле проблема з підйомниками – наразі ліфти у висотних будинках працюють та оперативно ремонтуються у разі потреби.
Також коштом громади і завдяки співпраці з міжнародними фінансовими донорами та держпроєктами 29 багатоквартирних будинків отримали комплексну термомодернізацію.
У Дніпрі у 2024 р. відремонтували понад 300 доріг у різних районах міста. Відновлювали мережі зовнішнього освітлення — на основних проїздах, у дворах і біля навчальних закладів.
Крім цього, в місті ремонтували аварійні колектори зливової каналізації — загалом 24 локації, найбільші з яких – в районі бульвару Слави та Інституту фізкультури. Також на Кайдацькій насосно-фільтрувальній станції розпочато капітальний ремонт фільтрів, збудованих ще 1961 року.
Тепло в оселях та комфорт для мешканців
Протягом багатьох останніх років Дніпро на відміну від інших великих міст нашого регіону та України забезпечує стабільне теплопостачання в холодну пору року – навіть у складний воєнний час. Ба більше – місто системно модернізує комунальне господарство, зокрема – сферу теплокомуненерго – для стабільного життєзабезпечення міста. Саме такий пріоритет визначив свого часу міський голова Борис Філатов, мета впевнено досягається.
Ця робота триває постійно та дає конкретні результати, які відчувають усі дніпряни: взимку в домівках переважної більшості мешканців тепло.
Протягом 2024 року, попри виклики війни та понад мільярдну заборгованість містян за спожите тепло, проведено велику роботу з підготовки обладнання та теплових мереж до роботи під час опалювалювального сезону. Завдяки цьому в опалювальний сезон місто повністю увійшло протягом лише семи днів, а подача тепла для всіх шкіл, лікарень та житлових будинків розпочалася одночасно.
У 2024 р. було проведено значний обсяг робіт з оновлення обладнання котелень та теплових мереж. Зокрема, було відремонтовано понад 36 км тепломереж, замінено 25,6 км ізоляції, проведено капітальний ремонт 29 котлів, встановлено 52 енергоощадні насоси.
– Проведені роботи забезпечують стабільне теплопостачання та дають змогу заощаджувати енергоресурси, – підкреслив директор КП “Теплоенерго” Андрій Клименко.
Загалом щороку Дніпро вкладає величезні ресурси у підтримку теплового господарства, наголошує мер Борис Філатов. Це – безперервний процес, де враховується небезпека регулярних обстрілів рф та вже набутий досвід блекаутів.
Протягом останнього часу КП “Теплоенерго” активно встановлює генератори різної потужності на локальних котельнях та теплорозподільчих пунктах. Це обладнання в т.ч. надається від народу Японії, Туреччини та ін. завдяки ефективному міжнародному співробітництву, яке розвиває мерія Дніпра та особисто міський голова Борис Філатов. Загалом на об’єктах комунального підприємства встановлено майже 200 генераторів.
Також у 2024 році в місті створювали потужності, що забезпечать стале тепло- і водозабезпечення великої частині лівобережжя Дніпра. Там, де це залежить від роботи Придніпровської ТЕС. Станція регулярно піддається ворожим ударам, тож міським службам доводиться екстрено виконувати величезну роботу, аби повернути тепло в будинки низки житлових масивів.
Загалом протягом року були встановлені декілька невеликих розподільчих котельних. Будується одна велика котельня, що забезпечуватиме теплом мешканців лівобережної частини міста у випадку зупинки ТЕС. Паралельно з цим зводиться розгалужена система водопроводів, які так само забезпечать людям водопостачання. Весь комплекс цих робіт буде завершений вже в першій половині 2025 р., зазначив Борис Філатов.
Розвиток транспортної галузі, відродження електротранспорту в Дніпрі
Міська влада за останні роки системно модернізує транспортну інфраструктуру та оновлює рухомий склад. Ще у перші п’ять років роботи на посаді міського голови Борис Філатов визначив стратегічну мету – відродження міського електротранспорту, який має бути доступним, зручним, екологічним. Загалом має стати ефективною альтернативою автобусним перевезенням для містян.
Ця важлива мета крок за кроком досягається. З середини 2010-х в Дніпрі відроджено колишні та створено геть нові маршрути тролейбусів. Приміром, відновлено вкрай потрібний та затребуваний у людей маршрут №2, який пов’язує центр міста та масив Парус. Вперше в історії міста запущено тролейбусний рух на житловий масив Сонячний на Лівому березі. Тролейбуси відтепер прямують на житловий масив Придніпровськ, також доправляють пасажирів на житломасив Сокіл-2.
Поруч з активним розвитком мережі відбувається оновлення рухомого складу. Дніпряни щодня користуються сучасними та зручними тролейбусами та трамваями.
Лише у 2024-му місто отримало 26 трамвайних вагонів з енергоощадними системами керування з німецького мiста Лейпциг. Частина вже на маршрутах — решта вийде на колії у 2025 році. Минулоріч відремонтували 11 аварійних трамвайних переїздів по всьому місту.
– У межах спільного проєкту Міністерства розвитку громад і Європейського інвестиційного банку заплановано придбання нових інклюзивних трамваїв та тролейбусів, – зазначив міський голова Борис Філатов.
Крім того, завдяки партнерству з італійським містом Мілан Дніпро залучив 9 автобусів та використовує їх для шкільних перевезень.
Світло в усі двори: Дніпро стає містом без темних околиць
Комфорт та безпека для мешканців – один з ключових пріоритетів міської влади. В Дніпрі послідовно оновлюють зовнішнє освітлення в усіх районах міста, в т.ч. – віддалених від центру. Зміни на краще наочно бачать усі містяни.
Завдяки великій роботі, яку проводить комунальне підприємство «Міськсвітло», Дніпро крок за кроком стає світлішим, комфортним для життя. Cаме таку амбітну мету поставив свого часу міський голова Борис Філатов і вона крок за кроком досягається.
– У 2024 році фахівці комунального підприємства “Міськсвітло” встановили 750 нових опор, проклали 111 км ізольованого проводу, змонтували 4 000 нових світильників, із яких 3600 – енергоощадні, замінили 4 650 ламп, – зазначає Андрій Алексєєв, начальник експлуатаційно-технічного району № 2 КП «Міськсвітло» Дніпровської міськради.
Загалом у минулому році було проведено роботи на 231 об’єкті зовнішнього освітлення в місті, в т.ч. – на багатьох вулицях приватного сектору. Дніпро впевнено стає містом без темних околиць
Турбота про містян: влада допомагає відновити постраждалі будинки
Воєнний час приніс чимало нових, небачених раніше викликів, на які ефективно реагує міська влада. Дніпро та мешканці міста регулярно потерпають від ворожих атак. З початку великої війни мерія Дніпра з Борисом Філатовим максимально ефективно допомагає мешканцям, оселі яких постраждали чи були зруйновані.
У 2024 році міська влада Дніпра відновлювала близько 200 будинків, 9 медзакладів, школи та дитсадки, які були пошкоджені після ворожих ракетних обстрілів.
– Повністю завершили реконструкцію багатоповерхівки на Набережній Перемоги, 118. Розібрали зруйновані під’їзди і відремонтували фасадні сторони вцілілих секцій, – розповів міський голова Борис Філатов.
У будинку на площі Вокзальній, 1 закінчують демонтаж у понівечених блоках. В інших під’їздах полагодили комунікації та покрівлі
Триває складний процес відновлення багатоповерхівки на вул.Виконкомівській, яка влітку постраждала через ворожий удар. Там прибрали аварійні елементи, підсилили деякі конструкції, аби перебути зиму. У 2025 р. продовжиться демонтаж пошкоджених частин.
У будинок на вул.Енеїди, який також постраждав від атаки ворога, частина мешканців вже заселилася. Ті, хто жив на верхніх, найбільш постраждалих поверхах, матимуть змогу повернутися до своїх осель орієнтовно навесні 2025 року.
Влада Дніпра підтримує людей похилого віку та допомагає переселенцям
У ситуації, коли центральна влада все більше відстороняється від проблем простих людей на місцях, місцеве самоврядування змушене все більше брати на себе допомогу людям, яким зараз найважче. Зокрема це – наші співгромадяни похилого віку, а також численні переселенці.
Дніпро прихистив понад 200 тис.громадян – ВПО, надає їм можливу підтримку, медичну допомогу, харчування для літніх людей та багато іншого.
У Дніпрі завдяки особистим зусиллям міського голови Бориса Філатова протягом майже 10 останніх років профільні служби приділяють особливу увагу підтримці людей похилого віку. Зараз в полі уваги міської влади також – численні ВПО.
– Наші терцентри продовжують підтримувати самотніх стареньких та переселенців, – наголошує мер Дніпра Борис Філатов. – Зокрема – наборами продуктів харчування. І поки державні програми з оздоровлення тимчасово призупинені, у Дніпрі коштом міського бюджету його організовують, зокрема для дітей з інвалідністю та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Бо це – по-людськи.
У Дніпрі в 2024 році було відкрито перше муніципальне відділення соціально-побутової адаптації. Тут підопічних віком від семи до 35 років, які мають ментальні порушення та розлади аутичного спектру, вчать навичкам самообслуговування та адаптують до життя в суспільстві.
Також було оновлено відділення Служби раннього втручання, де допомагають родинам з дітьми, які мають затримки розвитку або особливі освітні потреби.
А відділи Центру соціальних служб АНД та Індустріального районів переїхали в зручне відремонтоване приміщення на просп.Петра Калнишевського, 55.
У Дніпрі підтримують наших співгромадян, які через війну змушені залишити власні домівки. Міська влада допомагає переселенцям розміститися, отримати медичні послуги, влаштувати дітей на навчання. Соціальні служби підтримують літніх людей безоплатними обідами. За останній час місто спрямувало на це понад 108 млн грн.
Дніпро стає новим домом для переселенців. У нашому місті вперше в країні відкрито центр «Я — Маріуполь». Крім того, у 2024 році понад сто родин переселенців з Маріуполя отримали соціальне житло.
Нові помешкання облаштували в одному з гуртожитків міста. Це – результат спільних зусиль мерії Дніпра та влади Маріуполя, підтримки уряду Франції та низки міжнародних благодійних організацій.
Категорія: Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Борис Філатов, Війна, Головне, Новини Дніпра