Меморіальна дошка, встановлена на честь В’ячеслава Чорновола, була пошкоджена вандалами кілька місяців тому. Однак небайдужість громади та підтримка місцевої влади дозволили швидко відновити пам’ятний знак. Тому сьогодні, 12 січня, у День українського політв’язня, відбулося урочисте відкриття меморіальної таблички, повідомляє «Наше Місто».
Роботи з реставрації проводили за ініціативи громадських організацій, які наголосили, що цей акт є не лише справою честі, а й сигналом того, що жоден прояв зневаги до національних цінностей не залишиться непоміченим.
Заступник міського голови щодо інформаційної діяльності Андрій Денисенко зазначив, що подія має сумний підтекст, адже табличку, присвячену В’ячеславу Чорноволу, вже двічі руйнували. Він висловив думку, що це зробили не просто вандали, а прихильники так званого «руського миру», для яких В’ячеслав Чорновіл і сама незалежність України є неприйнятними.
«Завдяки громадськості, зокрема й товариству українських політвʼязнів та репресованих, за сприяння Дніпровської міської ради, коштом людей табличка Вʼячеславу Чорноволу відновлена. Історія українських політвʼязнів починається не 50 років тому, коли з пропозиції Чорновола починається відзначення Дня українського політвʼязня, а набагато раніше. Українські політвʼязні в імперії зла, російській імперії, радянському союзі — явище багатосотлітнє. Мільйонів українців москва згнобила і згноїла у таборах, тюрмах, починаючи з гетьманів, козацької старшини і до сьогодення», – наголосив Андрій Денисенко.
Він також додав, що рф катує і знущається над тисячами українських політвʼязнів, патріотів у катівнях як самої рф, так і на окупованих нею територіях. Це мучеництво українських патріотів, які не скорилися, а виборюють право бути українцями, розмовляти українською мовою, виховувати українців у дусі вільних громадян. Тож ми маємо памʼятати, яких мук зазнають українці, які потрапляють до рук окупантів.
Голова Дніпропетровського обласного товариства політичних вʼязнів та репресованих Іван Дремлюга додав:
«Коли прийшов сюди, до памʼятного знаку, 24 грудня, у день смерті Вʼячеслава Чорновола, покласти квіти, то виявилося, що памʼятної дошки немає. Одразу вирішив зайнятися збором коштів для її відновлення. Небайдужі люди відгукнулися і сьогодні вже її відкрили».
Нагадаємо, раніше ми писали: Підйом економіки, віялові відключення, футбольна перемога над росією: «Як це було Дніпро» 1999 рік.
Окрім того ми розповідали історію військового з Закарпаття, який повернувся з Польщі та пішов на війну
Читайте також: Брав участь у розмінуванні Харківщини, Херсонщини та Донеччини: історія загиблого піротехніка ДСНС.
Фото: Анастасія Ткач.
Категорія: Війна, Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Війна, Головне, Дніпро, Історія, Новини Дніпра