Site icon Наше Місто

День слова “дякую”: кому вдячні відомі дніпряни

11 січня відзначається Всесвітній день слова “дякую!”. Чому висловлювати вдячність – це добре для того, хто дякує, за що варто сказати спасибі в наш час і кому висловлюють вдячність відомі дніпряни – розповідає “Наше місто”.

Цікаві факти про слово “дякую”

Люди висловлювали вдячність одне одному з давніх давен. Втім, вперше вислів “дякую” зафіксовано у словнику-розмовнику, виданому в Парижі в 1586 році.

А вже  в наш час Всесвітній день слова “дякую!” з’явився завдяки ООН та ЮНЕСКО, які прагнуть привернути увагу до важливості культурного спілкування, поваги та подяки. Тож 11 січня вважається днем ​​вдячності та добрих стосунків.

Походження слова
: вдячність ми висловлюємо, зокрема словом «спасибі», яке живе в наших писемних пам’ятках з 16 століття. Воно походить від сполуки слів «спаси, Боже». Більш поширеною формою висловлення вдячності є «дякую».

Ефект подяки: люди, які часто говорять “дякую”, почуваються більш щасливими та позитивними, зазначають психологи.


Міжнародні аналоги: У різних мовах подяка звучить по-різному: англійською – “thank you”, французи кажуть “merci”, японською “дякую” – “arigatō”.

В грудні 2024 р. після тривалої реконструкції було знов відкрито Нотр-Дам де Парі (собор Паризької Богоматері). На фасаді храму, який було відновлено після страшної пожежі, світилося слово Merci! – “Дякую!”. 

Під час урочистої церемонії відкриття французи стоячи дякували оплесками пожежникам, рятувальникам, командам вчених, реставраторів та усім, хто доклав зусиль для порятунку та відновлення величного собору.

Чому варто казати “дякую”?

Психологи та лінгвісти зазначають: слово “дякую” несе глибокий зміст, зміцнює соціальні зв’язки та створює атмосферу довіри та взаєморозуміння. Фахівці стверджують, що подяка допомагає покращити емоційний стан, зменшити стрес та зміцнити стосунки з оточуючими.

Просте слово  “дякую!”, сказане від щирого серця, робить життя більш позитивним,  може заспокоїти і навіть зігріти душевною теплотою.   Вираз подяки, на думку фахівців, покращує здоров’я як адресату, так і тому, хто виражає свої почуття. Головне – справжня вдячність, яка може принести користь, має йти від чистого серця.

Психологи радять: вранці знайдіть в собі сили і подякуйте мамі або дружині за сніданок, скажіть “спасибі” колезі за надану послугу. Чим частіше ви будете дякувати, тим більш щиро буде звучати ваше «дякую».

Кому і за що кажуть “дякую” дніпряни?

Вміння цінувати те, що роблять інші, здатність дякувати від щирого серця, – дуже гарна ознака, яка вкрай позитивно характеризує людину, в т.ч. громадського діяча, політика.

Так, напередодні Нового року міський голова Дніпра Борис Філатов щиро привітав мешканців міста зі святом та подякував нашим захисникам:

Борис Філатов

“З Новим роком, любі дніпряни. Зустрічаємо його з вдячністю нашим Силам оборони та одне одному.  Бережіть себе і дбайте про рідних. Обіймаю”

Глибоку вдячність захисникам України висловив напередодні Нового року голова Дніпро ОВА Сергій Лисак:

Сергій Лисак

“Завдяки вам, воїни, ми вистояли. Завдяки вам – вистояла Україна. І тим, хто зараз на фронті. І тим, хто вже ніколи не святкуватиме з родиною.  Із вдячністю до оборонців проводжаємо ще один рік мужності. Із надією – зустрічаємо новий.”

Щиру подяку за постійну допомогу численним волонтерам, небайдужим дніпрянам та переселенцям, донорським та благодійним організаціям висловив Павло Медвідь, відомий в Дніпрі волонтер, організатор благодійної справи:

Павло Медвідь

“Від себе особисто та від команди БФ Центр допомоги переселенцям та ветеранам хочу публічно засвідчити нашу щиру повагу та глибоку вдячність партнерам, донорам та благодійникам, які у 2024 році були поряд…  Вдячний багаточисельним приватним особам, які невпинно донатять на рахунок благодійного фонду. Ваша підтримка – це індикатор підтримки суспільством наших зусиль, ваш вклад в нашу спільну Перемогу. Тільки в єдності наша сила! Наша місія продовжується до Перемоги”

Дніпряни загалом відчувають та висловлюють сердечну вдячність – і такі гарні приклади і теплі слова надихають. Так, тепло та щиро подякувала захисникам, колегам та клієнтам, а головне – рідним людям рієлтор, власниця бізнесу Каріна Бахолдіна: 

Карина Бахолдіна

“Дякую: ЗСУ, силам ППО за те, що цей рік був. Бережи вас Бог.
Моїй команді , що перевершили результати минулого року. Надзвичайно перевершили. І що ми якісно вийшли на новий рівень.

Моїм найкращим , найулюбленішим клієнтам – за довіру і сумісні квартирні, інвестиційні історії.

Дякую моєму синочку , що вибрав нас своїми батьками. Це велика честь отримати статус #матидракона від цього надзвичайного хлопця. Почути вперше в житті «мама» – найбільше досягнення цього року”.

Кому варто подякувати у наш складний час?

Щире “спасибі” варто казати рятувальникам, військовим, медикам,  волонтерам – усім, хто захищає, працює, рятує. А найголовніше- близьким та рідним.

Люди, які роблять вкрай важливу для громадян та суспільства загалом роботу – бойову, волонтерську, іншу – безумовно заслуговують на повагу та вдячність.

Зокрема це:

Рятувальники – які серед перших з ризиком для власного життя працюють після ворожих ударів по місту, розбирають ушкоджені конструкції, будівлі, визволяють людей з-під уламків.

Медики – вони щодня рятують життя і здоров’я багатьох людей – і цивільних містян, і поранених, які проходять лікування в Дніпрі.

Військові – вони щодня в надзвичайно складних, нелюдських умовах ведуть бойову роботу, зупиняють ворога, постійно отримують поранення та можуть втратити життя.

Волонтери та благодійні організації – допомагають людям, які опинилися у скруті, яких  житло пошкоджене або втрачене, немає засобів для існування тощо, потрібна евакуація та ін.

Вчителі та загалом педагоги – попри всі складнощі та жахи нашого часу, вони продовжують вчити та виховувати дітей, дбаючи при цьому про їхню безпеку.

Заслуговують на вдячність комунальники –  нібито невидимі люди, які працюють для того, щоб усі системи життєзабезпечення міста (водопровід, теплопостачання та ін.) діяли вправно, аби на вулицях було чисто, а місто виглядало охайно.

Водії громадського транспорту – щодня, у будь-яку погоду та час доби забезпечують перевезення численних пасажирів.

Кур’єри – нова професія нашого часу. Вони роблять зручнішим життя для дуже багатьох, доправляючи якнайшвидше куди треба і що треба – від покупок та ліків для людей, яким складно пересуватися до замовленої їжі та квітів.

Цей перелік не є вичерпним, у кожного з нас точно знайдеться власний список людей, в т.ч. – представників різних професій, яким варто сказати щире “дякую!”.

Як відзначити Всесвітній день “дякую”?

Сказати “дякую”. Висловіть вдячність друзям, близьким, колегам або навіть незнайомцям за їхні вчинки.

Написати листа подяки. Згадайте людину, яка надала вам підтримку або натхнення, і напишіть їй кілька теплих слів.

Почати вести щоденник подяки. Записуйте щодня кілька речей, за які ви відчуваєте подяку Це допоможе навчитися помічати позитивні моменти.

Отже, Всесвітній день слова “дякую” – це нагадування про те, як важливо цінувати оточуючих, їхні добрі вчинки та висловлювати вдячність. Нехай це свято стане приводом для добрих слів та посмішок. Не забувайте говорити “дякую” не лише 11 січня, а й щодня!

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня, Унікальний Дніпро

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version