У Дніпрі одна з насосно-фільтрувальних станцій, яка переробляє річкову воду у питну приблизно для третини споживачів міста, в межах міжнародної допомоги отримала 450 тонн кварцового піску. Цей природний матеріал є одним з ключових елементів очищення води. Про це пише “Наше місто”.
Кварцовий пісок є одним з найдавніших і найефективніших фільтрувальних матеріалів, що широко використовується у системах водоочищення. Навіть сучасні технології залишають кварцовий пісок одним з основних елементів процесу.
Унікальні властивості кварцового піску
- Висока пористість: структура піщинок утворює безліч дрібних пор, які затримують частинки забруднень.
- Хімічна стійкість: кварц не вступає в реакцію з більшістю хімічних речовин, що дозволяє зберегти якість очищеної води.
- Механічна міцність: піщинки кварцу досить міцні, щоб витримувати великі об’єми води та тривале використання.
- Доступність: кварцовий пісок є відносно дешевим і широко доступним матеріалом.
Безкоштовно отриманих 450 тонн кварцового піску вистачить приблизно на два роки роботи насосно-фільтрувальної станції.
Кварцовий пісок ми отримали у межах домовленостей з нашими міжнародними партнерами організацією ЮНІСЕФ, з якою був узгоджений відповідний меморандум. Ця допомога зараз дуже важлива для нас, тому що удосконалює процес очищення річкової води, – каже Юрій Гамазинський, директор КП “Дніпроводоканал”.
У фільтри станції вже завантажено перші 120 тонн кварцового піску від ЮНІСЕФ. Товща кожного фільтру приблизно дві тисячі міліметрів, він складається з кількох шарів фільтрувальних матеріалів, одним з яких є саме кварцовий пісок. Він дозволяє ефективно видаляти з води механічні домішки, бактерії та інші забруднення. А також кварцовий пісок є природним матеріалом і не завдає шкоди довкіллю.
Вода, що надходить на очищення, проходить через шар кварцового піску. Частинки забруднень затримуються в порах піску, а очищена вода проходить далі. Для ефективної роботи фільтри періодично промивають зворотним потоком води, щоб видалити накопичені забруднення.
Міжнародна допомога для нас зараз дуже доречна. Вона дозволяє зекономити значні кошти на електроенергії та реагентах і тримати якість питної води для мешканців Дніпра, – додає Євген Захаренко, головний технолог КП “Дніпроводоканал”.
У Дніпрі показали, як перевіряють якість води на насосно-фільтрувальній станції.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: вода, Головне, Новини Дніпра