Центральний обряд на Водохреще, яке в Україні відзначають 6 січня, – це освячення води. Вважається, що в цей день вона набуває особливих цілющих властивостей і може зцілювати тіло і душу, пише “Наше місто”.
6 січня віряни вшановують Хрещення Ісуса Христа в річці Йордан, що символізує духовне очищення, переродження та початок нового життя. Це третє, найбільше й завершальне свято різдвяно-новорічного циклу.
Освячення води відбувається у храмах і на відкритих водоймах. Священник, читаючи особливі молитви, занурює хрест у воду, освячуючи її. Після цього віряни можуть набрати свяченої води додому.
Ми освячуємо воду у Навечір’я Богоявлення, 5 січня. Це відбувається після літургії і упродовж дня. У священника є своя ємність з водою, якою він потім окроплює людей. Люди несуть воду додому, дають її пити рідним, хто не був у церкві. Окроплюють домівку, господарство. Така вода зцілює, – каже настоятель дніпровського Свято-Духівського храму ПЦУ отець Ярослав.
Освячення води: символіка та значення
- Символ очищення: вода є символом очищення від гріхів і негативної енергії. Освячена вода допомагає вірянам почати новий життєвий етап з чистого аркуша.
- Благословення: освячення води – це Боже благословення на весь рік.
- Зцілення: вважається, що освячена вода має цілющі властивості і може допомогти при різних недугах.
- Захист: освячена вода використовується для освячення будинків, щоб захистити їх від злих сил.
Настоятель дніпровського Свято-Духівського храму ПЦУ отець Ярослав вважає, що головне святкувати Водохреще з вірою у Бога, саме тоді відбувається лікування душі та тіла.
Перш за все, святкуйте подію, яка відбувається у нашому житті. Христос хрестився у Йордані для того, щоб цей новий приклад подати кожному християнину та майбутньому віруючому. Але кожному зовсім не обов’язково пірнати в ополонку. Головне – бути завжди з Богом. На Водохреще краще прийти до храму помолитися, діточок навчити молитві. А якщо немає можливості прийти у церкву, то все це можна вдома зробити. Люди надсилають в інтернеті один одному смайлики, картинки, побажання та вважають, що якщо купатися, то Бог простить усі гріхи – це міф, це є неправда. Лише через купання у воді не може бути прощення, – каже отець Ярослав.
Нагадаємо, раніше ми писали, як у Дніпрі святкують Різдво.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Новини Дніпра, Свято