Масниця – це одне з найдавніших свят, яке символізувало прощання з зимою та зазивання весни. Воно що супроводжується яскравими традиціями, смачними стравами та народними гуляннями. Дата святкування змінюється кожного року, але традиції незмінні, пише «Наше місто».
У 2025 році традиційне східнослов’янське свято Масниця відбудеться з 24 лютого до 2 березня. Дати проведення Масниці щорічно змінюються, оскільки прив’язані до дати святкування Великодня. У 2025 році Великдень за новоюліанським календарем відзначатиметься 20 квітня.
Головні традиції на Масницю
- Понеділок – зустріч. У перший день свята готувалися до гулянь: будували гірки, готували чучело зими, яке стане головним символом спалення. Господині починали готувати вареники та інші смаколики.
- Вівторок – загравання. Цей день присвячений розвагам і залицянням. Молодь каталася на санях, водила хороводи, влаштовували ігри. Це був час для сватання – хлопці обирали собі наречених.
- Середа – ласунка. На “смачну середу” традиційно накривали багаті столи.
- Четвер – розгуляй. З цього дня починалися масові гуляння. Люди каталися на санях, співали пісень.
- П’ятниця – тещині вечори. Цього дня зяті запрошували батьків дружини на частування.
- Субота – посиденьки зовиці. Невістка кликала в гості рідню чоловіка.
- Неділя – Прощена. Останній день Масниці – найважливіший. Люди просили одне в одного вибачення за образи, відвідували храми та спалювали чучело зими, символізуючи очищення та оновлення.
Раніше ми писали, Масляна, Колодій, Сиропуст: як раніше відзначали в Україні і що готували.
Також ми писали, Масниця 2024: тиждень щедрих столів та багатовікових традицій.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Новини Дніпра, укрнет