Споживання електроенергії теплою підлогою є одним з найактуальніших питань для тих, хто планує її встановлення. Кількість споживаної електроенергії залежить від багатьох чинників і потребує детального розрахунку. Про це пише «Наше місто» з посиланням на 24 канал.
Від чого залежить електроспоживання теплої підлоги
Витрати електроенергії теплою підлогою залежать від комплексу факторів. Ключовим серед них є загальна потужність системи обігріву, яка, в свою чергу, визначається площею обігріву та потужністю нагрівальних елементів на одиницю площі.
Зазвичай, цей показник коливається в межах 120-150 Вт/м². Однак, крім потужності, на споживання електроенергії впливають також тепловтрати приміщення та налаштований режим роботи системи. Важливо розуміти, що тепла підлога встановлюється не на всю площу кімнати, а лише на ті ділянки, які залишаються вільними від меблів. Наприклад, для кімнати площею 25 м² тепла підлога, як правило, укладається на 10-15 м².
Крім того, тепла підлога не працює постійно. Так, система довше нагріває приміщення, але й тепло довше тримається. Якщо правильно налаштувати термостат, то тепла підлога працюватиме лише 20 хвилин на годину.
Також слід пам’ятати, що комфортна температура теплої підлоги – близько 23 градусів. При такому режимі нагрівальні елементи працюватимуть лише на половину своїх потужностей. Якщо знову ж врахувати, що опалювальна теплою підлогою площа сягає близько 15 квадратних метрів, то на годину вона споживатиме близько 0,3 кіловата.
Споживання електроенергії теплою підлогою в квартирі або невеликому будинку є досить економічним в порівнянні з іншими побутовими приладами. Наприклад, електрична плита чи обігрівач споживають значно більше енергії.
Однак, для опалення великих будинків площею понад 120 квадратних метрів тепла підлога може бути недостатньо ефективною і доцільно комбінувати її з іншими системами опалення, такими як котел.
Раніше ми писали, енергетична незалежність у Дніпрі: як взяти пільгові кредити та скільки коштує техніка.