Для мешканців Дніпра, чиє житло зазнало пошкоджень або було повністю зруйновано внаслідок бойових дій, міська влада розробила комплекс заходів підтримки. Крім фінансової допомоги, місто бере на себе зобов’язання з проведення ремонтних робіт. Зокрема, здійснюється безкоштовна заміна вікон, дверей та відновлення покрівлі. Які програми існують в інших містах – читайте в матеріалі «Наше місто» з посиланням на ДніпроTV.
Вибиті вікна, зруйнований дах, понівечені двері — наслідки, з якими найчастіше стикаються українці у своїх домівках після ворожих обстрілів.
У Дніпрі діє одразу декілька програм з надання допомоги громадянам, чиє майно постраждало внаслідок ракетних обстрілів.
Також Дніпро допомагає у випадках відмов за програмою «ЄВідновлення». Наприклад, полагодивши вікна, двері або інші пошкодження самостійно – дніпряни можуть отримати відшкодування за міською програмою. Також багатьом доводиться орендувати житло на час реконструкції їх багатоквартирних будинків після прильоту.
Окрім матеріальної допомоги, за кошти міського бюджету вставляють вікна, двері та лагодять покрівлю. У Департаменті з питань самоорганізації населення та житлового господарства зазначають, 90% вибитих вікон – з дерев’яними рамами. Їх також замінюють на нові, більш енергоефективні, металопластикові.
Квартира киянина Костянтина, яку він орендував разом із сім’єю, постраждала під час обстрілу Києва 30 жовтня. Костянтин стверджує, що міська влада не надала жодної допомоги власникам у відновленні пошкодженого житла.
В столиці немає єдиної статистики щодо вибитих вікон та їх відновлення. Кожен район і департамент КМДА по-своєму збирає цю інформацію. Журналісти відправили запит до Київської міської держадміністрації, аби дізнатись про програми, які існують для допомоги у випадках пошкодження майна внаслідок ворожих ударів.
Ситуація по районах нерівномірна. Відшкодування відбуваються: за кошти міського бюджету у розмірі до 10 тисяч гривень на одного громадянина, у деяких випадках РДА звертаються за допомогою до благодійних організацій, або за програмою «єВідновлення». Отже, кожен киянин має звернутися із відповідним запитом до районної адміністрації, аби уточнити чи є можливість для допомоги.
Раніше ми писали, як зняти арешт з банківського рахунку, коли реєстри не працюють: роз’яснення експертів з Дніпра.
Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Війна, Новини Дніпра