Пастор Артем був змушений покинути своє рідне місто Харцизьк на Донеччині ще у 2014 році, коли російські війська окупували територію. Але під час повномасштабного вторгнення він прийняв рішення захищати Україну зі зброєю в руках. Тепер він – військовий капелан батальйону 128-ї окремої бригади ТрО «Дике поле» СВ ЗСУ. Його історію розповіли журналісти ДніпроTV, пише «Наше Місто».
Як згадує військовий капелан, ще на початку війни, у 2014 році, йому довелося залишити все і почати жити з нуля. Але навіть тоді він не втратив віру в Україну та справедливість.
«У мене в чотирнадцятому році відібрали будинок ростовські козаки у Харцизьку. Я купив землю, побудував будинок під Макіївкою, і не встиг там пожити жодного дня. Коли почалася велика війна, я сказав – бігти більше не буду. Піду воювати», – розповідає Артем, нині військовий капелан батальйону 128-ї окремої бригади ТрО «Дике поле».
Починав він як піхотинець на нульовій лінії. Перший бій тривав цілих шість годин. У серпні 2022 року Артем отримав важке поранення під час мінометного обстрілу – уламок був за міліметр від сонної артерії.
«Близько чотирьох місяців я лікувався, потім – два місяці реабілітації. І вирішив повернутися у батальйон капеланом, щоб підтримувати бійців духовно», – ділиться він.
Тепер капелан проводить богослужіння, молиться за захист воїнів різних конфесій, сповідує їх та підтримує в найважчі моменти. Разом із бійцями він переживає і втрати побратимів. Сам Артем поховав трьох друзів, які воювали разом із ним пліч-о-пліч.
«Ми завжди кажемо, що побратими загинули не дарма. Вони захищали нашу Батьківщину і у наших серцях залишаються живими», – наголошує капелан.
Зараз Артем молиться за кожного бійця і вірить, що їх оберігають янголи-охоронці. Пастор Артем, який пройшов через поранення і фронтові випробування, переконаний: правда на боці України. Він наводить слова з Біблії: «Хто до нас прийде з мечем, той від меча і загине. Я ж не нападав, я захищався».
Нагадаємо, раніше ми писали: Потрапив під мінометний обстріл: історія захисника, який лікується у реабілітаційному центрі Дніпра
Фото: ДніпроTV.
Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Війна, Історія, Новини Дніпра