Незважаючи на те, що більшості чорнобильців Дніпра вже за 60, вони активно займаються волонтерством. Чоловіки організовують пункти допомоги в різних районах міста, де надають гуманітарну підтримку чорнобильцям з інвалідністю, вдовам та переселенцям. Один із таких пунктів також допомагає українським захисникам, займаючись ремонтом автомобілів для фронту. Детальніше про це розповідає «Наше місто».
Дмитро Кутаков – голова ради Новокодацького району всеукраїнської ГО “Союз Чорнобиль України” розповідає, що таку ініціативу чорнобильці виявили з початку повномасштабного вторгнення.
– Ми допомагали нашій територіальній обороні, доставляли гарячі обіди на блок-пости, – пригадує Дмитро Кутаков. – Згодом хлопці, які там служили, пішли на фронт, тож чорнобильці замислилися, як можуть допомогти. На фронт нас не взяли, немов біля кожного з нас потрібно ставити фельдшера. Адже ми всі маємо інвалідність. Тому члени чорнобильської спілки організували групу, яка допомагає ремонтній бригаді ЗСУ у придбанні запчастин для військової техніки.
Одним із таких волонтерських пунктів є майстерня, де ремонтують автівки для українських військових. За словами Дмитра Кутакова, нещодавно вони отримали підбиту машину, яку чорнобильці власноруч приводять до ладу, залучаючи електриків та автомобілістів.
– Зараз ця автівка у майстерні, хлопці налагоджують двигун, після цього передамо техніку на фронт, – розповідає Дмитро Кутаков. – Також захисники нам надсилають замовлення, що саме потрібно. Ми знаходимо ці запчастини та відправляємо на фронт. Все робимо за власні кошти.
Всього у цій волонтерській ініціативі бере участь 41 чорнобилець. Частину пенсії вони спрямовують на закупівлю необхідних матеріалів, а на авторинках часто отримують знижки або навіть безкоштовні запчастини, оскільки підприємці також хочуть допомогти захисникам.
Один з волонтерських пунктів, створених чорнобильцями, функціонує у Соборному районі Дніпра. Він розпочав свою роботу 28 лютого 2022 року, відразу після початку повномасштабного вторгнення.
– Важливо було оперативно реагувати на потреби громадян в перші дні війни, – розповідає Олександр Лісняк, голова ради Соборного району всеукраїнської ГО “Союз Чорнобиль України”. – Першу партію гуманітарної допомоги ми відвезли 3 березня у шпиталь. На початку війни у шпиталя не було можливості забезпечити всіх поранених продуктами. Ми швидко організували доставку.
Протягом наступних декількох місяців вони регулярно доставляли гуманітарну допомогу, попри складнощі війни та небезпеку. Спочатку це були продукти, які збирали місцеві жителі, а згодом організація “Союз Чорнобиль України” також надала свою підтримку.
– Зараз ми надаємо допомогу людям, яких довелося евакуювати з гарячих точок та переселенцям, – повідомив Олександр Лісняк. – Також волонтерський центр активно займається підтримкою малозабезпечених дніпрян і вдов чорнобильців.
Діяльність таких волонтерських центрів є яскравим прикладом того, як в умовах війни можна зберегти людяність та солідарність. Вони не тільки допомагають тим, хто потрапив у скрутне становище, але й надихають інших долучитися до волонтерської роботи, тим самим створюючи атмосферу єдності та взаємодопомоги.
Фото Валерія Кравченка та з архіву героїв.
Читайте також: Борис Філатов привітав воїнів Сухопутних військ України з їхнім професійним святом.
Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Райони Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Волонтери Дніпра, Головне, Допомога у Дніпрі