В Україні попри всі труднощі та тривоги воєнного часу простим людям можна (і навіть доцільно) глибше розбиратися в питаннях страхування та вкладати кошти у свій захист за допомогою страхових продуктів. Зараз вкрай актуально застрахувати життя та здоров’я – для себе та близьких.
Про це у коментарі для нашого видання розповіла експерт ринку страхування Юлія Черечеча, пишет Наше місто.
– Розбиратися та користуватися страховими продуктами необхідно кожній людині, особливо – в Україні. На жаль, у нас ще не так розвинена ця сфера , як у Європі, – зазначає Юлія. – Широко поширена практика страхування авто (обов’язкове страхування відповідальності – ОСЦПВ, а також КАСКО – прим.ред.), а, наприклад, страхування життя не так популярне, як має бути. А насправді це – життєво необхідно!
Як правило, ризики, пов’язані з війною, є форс-мажорами для страхових компаній. Однак у наш час в Україні провідні СК, зокрема – компанії-лідери у сфері страхування життя (Тас Лайф, МетЛайф ) – дотримуються позиції, що треба дати людям можливість страхувати життя та здоров’я, пояснює Юлія.
Справді, на ринку страхових послуг є досить раціональні пропозиції щодо страхування життя та здоров’я, які покривають ризики, пов’язані з війною. Головним чином – для цивільних осіб, але, в т.ч., і для військовослужбовців, які перебувають, наприклад, у відпустці.
Наприклад – людина може застрахувати себе досить відчутну суму, яку у разі (не дай Боже) трагічного результату зможе отримати сім’я. Або ж застрахувати ризики для здоров’я та отримати компенсацію у разі ймовірного отримання каліцтв, травм, спричинених, наприклад, ворожими обстрілами по мирних містах.
Однак – треба мислити позитивно. Зараз на ринку є цікаві комплексні продукти, які включають як ризикове страхування життя і здоров’я – у разі негативних подій, а також накопичувальне страхування, що дозволяє ефективно відкладати гроші на майбутнє і правильно підготуватися до пенсії. Адже відомо, що пенсійна система в Україні в кризі, а нинішня пенсія не забезпечує навіть базового рівня життя, пояснює Юлія.
Розподілятись такі частки у страховому продукті можуть гнучко. Наприклад, 30% страхової суми – це компенсація медичних послуг у разі можливих проблем зі здоров’ям, включаючи такі критичні захворювання, як рак, інсульт, інфаркт та тілесні ушкодження (переломи, розриви зв’язок тощо). А 70% – накопичувальне страхування для комфортного виходу на пенсію.
Можна підібрати необхідні опції за своїми потребами. Наприклад, клієнти можуть наголосити на медичних послугах, більш значних їм ризиках – переломів, онкологічних захворювань тощо.
Скільки реально коштує застрахувати життя та здоров’я у 2024 році у Дніпрі? Вартість такого полісу – від 10 тисяч. грн на рік. Накопичувальне та ризикове страхування в комплексі – близько 25 тис. грн на рік.
При цьому для конкретного клієнта страхова компанія робить прорахунок індивідуально, зазначає експерт. Враховується вік, стан здоров’я, наявність хронічних захворювань та багато інших факторів. Цікаво, що чоловіки зазвичай схильні до більших ризиків (а особливо – у наш час), так що вартість страховки для них буде вищою.
Корисна можливість – можна підібрати зручну і доступну схему страхових внесків. Зазначимо, що накопичувальне страхування – це кошти, які людина відкладає собі: на ці гроші накопичуються відсотки, а потім – “відсотки на відсотки”. Чим довший термін – тим більший результат завдяки “складним відсоткам”, зазначає експерт.
Також це можливість захистити сім’ю: у разі втрати годувальника виплачується сума, яку клієнт планував зібрати, але не встиг. Це не поверне людину, але значно знизить фінансове навантаження на близьких. Також страхова компанія перебирає на себе оплату полісів, оформлених на дітей, і вони отримають те, що планували накопичити батьки.
Таким чином, накопичувальне страхування життя може стати цікавим та корисним інструментом для накопичення коштів на майбутнє, на власну старість, вигідною альтернативою традиційним депозитним вкладам і навіть пенсійним накопиченням. Адже лайфові страхові компанії мають механізм перестрахування, а також інструмент індексації коштів, що допомагає зберегти гроші від інфляції.
Читайте також: Новий закон про «автоцивілку»: що зміниться для водіїв з 2025 року
Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Війна, Головне, Дніпро, Новини Дніпра